Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image

Evinizde Işık, Aydınlık Eksik Olmasın Püf Noktası İskandinav Tarzı!

Uzun geçen kışların karanlığından ve kasvetinden kurtulmak isteyen İskandinav ülkelerinde, salonlarda aydınlık ve iç açıcı renklerin hakim olduğu bir dekorasyon tercih edilir. Sadeliğiyle öne çıkan bu dekorasyon stili, son yıllarda özellikle salon dekorasyonlarında, dünya çapında çok tercih edilen ve bir trend haline gelmiştir. Siz de İskandinav şıklığını evinize taşımak isteyenlerdenseniz, işte size birkaç öneri.

İşin Püf Noktası Beyaz

İskandinav ülkelerinde kış uzun sürer ve dolayısıyla İskandinavlar’ın hayatlarının büyük bir kısmı karanlıkta geçer. Evi aydınlık gösterebilmek için uygulanan basit bir numara; beyaz eşya ve objeler kullanmak. Perde, masa örtüsü, koltuk vs. gibi kumaş ürünlerin hepsinde beyaz kullanın. Evde hakim olan rengin beyaz olması çok önemli. Temizlikle ilgili endişe yaşayanlar, bu alonda nano teknolojiyle üretilen, leke tutmayan kumaşları tercih edebilirler.

Soğuk Bir Ortam Uzak

İskandinav evlerinde bu tarzın tercih edilmesinin en önemli sebebi, ülkelerin çok soğuk ve karanlık olması. Beyaz ile evleri aydınlatmaya çalışırken, çok da soğuk bir ortam yaratmamak gerek. Dolayısıyla beyazın verdiği soğukluğu kırmak için; krem rengi, gri gibi açık ara renklerin kullanılmasında fayda var. Kırlent, halı, runner gibi daha küçük parçalarda bu tip renkleri tercih edebilirsiniz.

Olmazsa Olmaz: Ahşap

İskandinav tarzının en çok göze çarpan özelliği, ahşap kullanımı. Tekstil ürünlerinde bolca beyaz kullandığınız için, mobilyalarınızda ahşap tercih etmelisiniz. Bu hem, beyazın göz alan parlaklığını biraz kıracak hem de beyazla muhteşem bir uyum yakalayarak evinizin şıklığına şıklık katacaktır.

Minimalist Tavır

İskandinav evlerinde ufak tefek, bir sürü süs eşyasına rastlanmaz. Bunun yerine büyük ve az sayıda dekorasyon ürünleriyle evinizi süsleyebilirsiniz. Açık renkli biblolar, ahşap paravanlar veya yağlı boya bir İskandinav tablosu muhteşem duracaktır. Kırlentlerde de büyük modeller tercih edebilirsiniz. Fazla sayıda olması gereken tek şey; kitaplar. Salonunuz yeterince büyükse, bir köşesini geniş bir kitaplığa ayırabilirsiniz.

Aydınlık Ortamlar

Aklınıza gelen her yöntemle, aydınlığı sağlamaya özen gösterin. Büyük pencereler, İskandinav evlerinin vazgeçilmezleri arasındadır ama pencerelere müdahale etmek, her zaman sizin elinizde olmayabilir. Bu durumda mümkün olduğunca ışık kullanın. Avizeler, ayaklı yer lambaları, masa lambaları, duvar lambaları… Bu alanda endüstriyel tasarımları tercih edin ve renkler konusunda dikkatli olun. Unutmayın; beyaz, krem ve gri.

Konforlu Bir Dekorasyon

İskandinav evleri, şık olduğu kadar konforludur da ve ne kadar konforlu olduğunu gözle görebilirsiniz. Yerlerde genellikle shaggy tipi, yumuşak halılar veya hayvan postları tercih edilir. Koltuklar geniş ve yumuşaktır. Salonunuzun bir köşesine büyük, yumuşak minderlerden oluşan şık bir okuma köşesi yapabilir, konforunuzu dekorasyonunuza yansıtabilirsiniz.

Top