Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Evinizde Değer Arttırmanın 7 Kolay Yolu !

Evinizde Değer Arttırmanın 7 Kolay Yolu !

Evinizde Değer

Satın aldığımız ve içinde yaşadığımız evler, ya da kiraya verdiğimiz konutlar yalnızca hayatımız için bir güvence değil aynı zamanda zaman ilerledikçe değerlenebilecek yatırım araçlarıdır. Herkes evinin değerinin artmasını ister elbette. Ancak özellikle yakın zamanda evini satmayı planlayan okurlarımız için bu yazımızda evinizin değerini arttırmak için neler yapabileceğinizi inceledik. Evinizde çok ciddi bir altyapı problemi yoksa, evi mükemmel duruma getirmek ve değerini arttırmak kolayca yapılabilecek değişimlerle mümkün. İşte evinizin değerini arttırmanın en kolay ve pratik yolları…

En önemli unsur: Duvarlar

Bir eve, özellikle de boş bir eve girildiğinde ilk dikkati çeken şey pek tabii ki duvarlardır. Duvarlara bakarak evin durumu hakkında bir fikir sahibi olabiliriz. Zeminden alınan nem, çatıdan gelen su, eskimiş tesisatlardan sızan pis/temiz su kendini her zaman duvarlarda gösterir. Evinizi satmayı planlıyorsanız elbette önceliğiniz altyapı sorunlarında olmalı. Eğer duvarlarınız ya da zemin-tavan su alıyorsa, bu suyun kaynağını tespit ve tamir ettirmelisiniz. Altyapı problemlerini çözdükten sonra duvarların görünümünü düzeltmelisiniz. Duvarların tamirini yaptırıp boyatmanın anlamı yok, nasılsa evi satın alanlar kendi zevklerine göre boyayacaklar diye düşünüyor olabilirsiniz ama aslında bu doğru değil. Altyapısı ne kadar iyi olursa olsun, duvarları yıpranmış ve bakımsız bir ev, kötü bir ilk izlenime neden olacak ve konutu gezen potansiyel alıcılarda güvensizlik yaratacaktır.

Mutfak dolapları temiz olmalı

Mutfak dolaplarınızın tertemiz ve pırıl pırıl görünmesi evin genel havasını en çok etkileyen faktörlerden biri. Ayrıca evdeki sabit dolapların kulplarını yeni kulplar ile değiştirmeniz de dolaplarınıza taze bir hava verecektir. Günümüzde yapı maketlerde ve hatta dekorasyon mağazalarında yüzlerce değişik kulp modeli bulmak mümkün. Eskimiş, sıkıcı, demode kulpları göz alıcı yeni kulplar ile değiştirerek küçük ama etkili bir fark yaratabilirsiniz.

Kartonpiyer uygulamaları

Boş odalara ekonomik, pratik ve kolayca zarafet katmanın en ideal yolu pek tabii ki kartonoiyer uygulamalarıdır. Kartonpiyer tercihinizde mümkün olduğunda düz ve desensiz olan modellerden seçmenizi tavsiye ederiz, çünkü sade bir model hemen hemen herkesin zevkine uyar. Bu basit ve ucuz taktik sayesinde odalarınızda çok daha kaliteli ve şık bir görünüm yaratabilirsiniz. Ayrıca tavanınız yeteri kadar yüksekse, alçıpan uygulamaları ile de şık tasarımlar ve ışıklandırma sistemleri oluşturulabilir.

Eviye ve bataryalar

Hem mutfakta hem de banyo ve tuvaletlerde yer alan lavabo ve eviyeleri ve yıpranmış, eski görünüme sahip bataryaları yenileri ile değiştirmek mutfak ve banyolarınızda inanamayacağınız kadar büyük bir fark yaratacaktır.

Pencerelerinizi yenileyin

Pencerelerinizin çerçevelerini ya da komple pencere sistemlerinizi yenilemek pek tabii ki nispeten büyük bir tadilat anlamına geliyor. Ama unutmayın ki pencere doğramalarınız kötü durumdaysa; eski, yıpranmış, hava akımı ve yağmur geçiren, izolasyonu bozuk hale geldilerse, kötü durumdaki doğramalar evinizin değerini oldukça düşürecektir. Yapacağınız masrafın evinizin değerini yükselteceğini ve belki çok daha hızlı satılmasını sağlayacağını değerlendirin.

Elektrik düğmeleri

Unutmayın ki ayrıntılar çok önemlidir! Lekeli, eski ya da kalitesiz elektrik düğmelerini ve prizleri yeni modeller ile değiştirerek potansiyel alıcılarda çok daha iyi ve pozitif bir izlenim oluşturabilirsiniz. Kaliteli elektrik düğmeleri evinize daha lüks ve kaliteli bir hava katacaktır. Üstelik artık piyasada çok farklı renklerde, modern elektrik düğmeleri var, seçiminizi zevkinize ve bütçenize göre ayarlayabilirsiniz.

Temizlik çok önemli

Eviniz boş olsa da her zaman temiz olması ve potansiyel alıcıların evinizi gezerken tertemiz ve ferah bir hissiyat içine girmesi de oldukça önemli konulardan biri.

Top