Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evinizde Bir Spor Odanız Olsa Mükemmel Olmaz Mıydı

Evinizde Bir Spor Odanız Olsa Mükemmel Olmaz Mıydı

Evinizde Bir Spor Odanız Olsa Mükemmel Olmaz Mıydı

Peki evinizde bir spor odanız olsa mükemmel olmaz mıydı? Spor yapmanın herkes için ne kadar yararlı olduğundan bahsetmemize gerek yok; hem daha fit ve güzel görünmenin, hem de daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürebilmenin olmazsa olmaz şartlarından biridir spor. Ancak spor yapmak özellikle yoğun çalışanlar ve özellikle de üşengeçler için çok da kolay bir uğraş değil; hele de kış aylarında. Çünkü kışın evlerimizden çıkmak istemeyiz, hava yürüyüş ve koşu yapmak için çok soğuktur ve büyük masraflarla kayıt olduğumuz spor salonu üyeliklerimiz de ilk birkaç haftadan sonra genellikle kullanılmamaya başlar. 

Bunun için yeterli alanınız olması gerektiğini ve biraz da masraflı bir süreç olduğunu biliyoruz ama sağlıklı ve mutlu bir yaşam için değer diye düşünüyoruz. Özellikle de spor salonu üyeliklerinden her zaman zararlı çıkanlar için…

Nereden başlamalı?

Evinizde bir spor odası oluştururken ilk yapmanız gereken şey mutlaka bir uzmana danışmak olmalı. Çünkü herkes spor yaparken farklı bir hedef belirler ve vücut yapınız ve hastalık geçmişinize göre farklı ağırlıkta ve türde spor aletleri edinmeniz gerekebilir. Bunun için evinizdeki spor salonunu kullanacak olan bütün aile üyelerinin doktor kontrolünden geçmesi ve hedeflerini sağlıklı bir şekilde belirlemesi şart. Buna göre spor aletleri edinmek ve dizayn aşaması ikinci planda. Unutmayın, önce sağlık!

Sporu cazip kılın

Eğer siz de spor yapmaya üşenenlerdenseniz evinizde oluşturacağınız spor odasında sizi spor yapmaya teşvik edecek unsurlar oluşturmanız gerekiyor. Örneğin spor odasına yerleştireceğiniz geniş ekran bir televizyon ile favori dizinizi izlerken bir yandan da sporunuzu yapabilirsiniz ve böylece hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz hem de kendinizi daha mutlu hissedersiniz.

Yer ayırın

Evinizde spor odası için ayırabileceğiniz ekstra bir oda yoksa ama gerçekten de ev konforunda ve mahremiyetinde düzenli olarak spor yapmak istiyorsanız o halde bunu bir bahane olmaktan çıkarın ve spor odası için yerinizi kendiniz yaratın. Örneğin salonunuzu bu örnekteki gibi bir kitaplıkla bölebilir ve bir kısmında sevimli ve size yeterli olacak spor odacığı oluşturabilirsiniz.

Eğlenceli hale getirin

Spor odanız hiçbir zaman ayaklarınızın geri geri gittiği bir yaşam alanı haline gelmemeli. Bunun için de eğlenceli bir tasarım ve sizi çekecek fikirler bulmalısınız. Ayrıca spor odanızı her zaman izole ve kişisel bir mekan olarak tasarlamak zorunda da değilsiniz. Masa tenisi gibi eğlenceli oyunlarla spor salonunuzu aynı zamanda sosyal ve neşeli bir alana dönüştürebilir ve böylece içeride çok daha fazla keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Manzaraya karşı

Eğer evinizden seyredeceğiniz güzel bir manzaranız varsa, spor salonunuzun da mutlaka bu manzaradan faydalanmasını tavsiye ederiz. Özellikle bol yeşilli, temiz havalı, ormanlık manzaralar her zaman daha zinde bir zihin ve ruh hali yaratıyor ve bu da spor yaparken bize enerji veriyor.

Çatı katları

Özellikle çok katlı müstakil evlerde çatı katları genellikle atıl durumda kalır ve depo alanı olarak kullanılır. Oysa bu kullanılmayan alanı spor odasına dönüştürerek pratik ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Top