Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
Ev Satışı Düşünüyorsanız Bazı Dekorasyon Alışkanlıklarından Vazgeçin!

Ev Satışı Düşünüyorsanız Bazı Dekorasyon Alışkanlıklarından Vazgeçin!

Ev Satışı Ve Dekorasyon!

Ev satmak aklınızın köşesinde bile varsa, evdeki yaşam alışkanlıklarınızı ve dekorasyonunuzu gözden geçirmelisiniz. Kendi yaşadığınız evde önem arz etmese de satışa büyük farklar yaratacak küçük detayları yavaş yavaş toparlamalı, evi satışa uygun hale getirmelisiniz. Şimdi elinizdeki duvar delici aleti yavaşça yere bırakın ve evinizi satmayı düşünüyorsanız bu dekorasyon alışkanlıklarından vazgeçin;

Delik deşik duvarlara elveda

Ev satışı için dekorasyonu değerlendirirken evi satın alacak kişinin yerine kendinizi koymanız önerilir. Kimse boyası eski ve duvarları çivilerle dolu bir evi almak istemez. Evi alana masraf ve zahmet çıkaracak en küçük bir detay bile satın alma sırasında gözde büyütülür. Ev satmak istiyorsanız yapışkanlı çerçeve bantları ile barışmalı ve önce alçı ile duvardaki delikleri kapatarak sonra da boyayı yenilemelisiniz. Duvarlardaki asma raflar ve monte edilip gömme dolaplar da yerini hareket edebilir eşyalara bırakmalı, unutmamalısınız.

Halıfleks gider parke gelir

İhmal edilen süpürgelikler yenilenmeli, aşık aldığınız o duvardan duvara halınızın yerini de parkelerin alması gerekir. Günümüzde siz sevseniz de çoğu alıcı evde ahşap parke olmasını tercih etmektedir. Kolay temizliği ve seçkin görünümü ile tercih edilen parkeler için yavaş yavaş hazırlıklara başlayabilirsiniz. Zemini düzleştirmek ilk adımınız olabilir.

Bahçe, banyo ve mutfak önemli

Ev alacak kişiler önce bahçe, banyo ve mutfağa bakar. Eski dolaplar, evladiyelik fayanslar ve bakımsız bahçeler ev fiyatlarını ciddi oranda düşürür. Dekorasyonu retro seviyor olsanız da biraz olsun bu alanları güncelleyebilirsiniz. Birkaç çiçek ekerek bahçeyi güzelleştirebilir, çiçekli fayansları modern tasarımlarla değiştirebilir, sürekli düşen mutfak dolabı kulpunu artık değiştirmenin vakti geldiğine emin olabilirsiniz.

Çocuk odasını normalleştirmeli

Dekorasyonda en büyük farklar hep çocuk odasında görülür. Kimi odalar adeta bir masal dünyası vadederken kiminde günümüz pop yıldızlarının diskografisi posterlerden okunur. Çocuğunuz hangisini uygun görürse görsün maalesef ev satışında çocuk odasının da normalleşmesi önem arz eder. Duvarlardaki yapışkanları çıkarmalı, pastel boya izlerini temizlemeli, odanın rengini sıradan insanların zevkine hitap edecek düz renklere döndürmelisiniz. Emin olun tüm bu değişiklikler size nakit olarak geri dönecektir.

Kişisel zevkler kitleye hitap etmez

Siz 90’larda kalan kemerleri, servis pencerelerini, altın rengi kapı kollarını ve hala bordürleri seviyor olabilirsiniz. Lacivert duvarlar, çılgın duvar kağıtları ve el yapımı duvar resimleri tarzınızı yansıtabilir. Ancak bunlar kişisel zevklerdir ve herkesin bunu onaylaması beklenemez. Ev satmak ve evin değerini dekorasyonda masraf oluşturacak kalemleri yok ederek yükseltmek istiyorsanız kişisel zevklerinizi toplumun normları üzerinden bir değerlendirmelisiniz.mornot.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Satılık ev ilanlarına bakarak evin nasıl fotoğraflanması gerektiğini, hangi özelliklerin arandığını ve muhitinizdeki ortalama ev fiyatlarını emapark.com‘da görebilirsiniz.

Top