Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
Ev Satın Alırken Söylenmemesi Gerekenler!

Ev Satın Alırken Söylenmemesi Gerekenler!

Ev Satın Alırken,,

Ev satın almak insanların yatırım tercihleri arasında ilk sırada yer alıyor. Yaşam tarzları değişse de çekirdek aile modelinde farklılaşmalar yaşansa da ev satın almak ve kiracı konumunda bulunmamak Türkiye’de büyük önem taşımaya devam ediyor. Bu denli önem verilen bir alışverişin sağlıklı, karlı ve başarılı yapılabilmesi için ev satın alım sürecinde kritik boyutlar bulunuyor. İşte ev satın alma sürecini sabote eden, alım sürecinde kaçınılması gereken kritik cümleler:

Bu ev bu kadar etmez

Ev alımı sürecinde sıklıkla düşülen yanılgılardan bir tanesi, ev değerlerinin evi satın alacak yatırımcıların “ödeyebilecekleri ya da kendi uygun buldukları” fiyata göre belirlenmesi konusundaki ısrar. Satılık ev fiyatlarının belirlenmesi, evin rayiç bedelinin ve profesyonel gayrimenkul değerleme uzmanlarınca yapılacak fiyat analizinin sonuçları dikkate alınarak gerçekleşiyor. Uzmanlık alanınız gayrimenkul değerleme değilse, profesyonel gayrimenkul satış uzmanlarının görüşlerini dikkate almayarak kendi zihninizdeki fiyatı ödeme konusundaki ısrarınız, zaman kaybı yaşamanızla, ev satın alımınızı ertelemenizle ya da evi satın alamamanızla sonuçlanabilir.

Tüm akrabalarım evi tek tek ziyaret edip fikir beyan etsin

Türkiye bireyselliğin henüz gelişmemiş olduğu bir ülke olduğu için, kişilerin kendi yorumları, istek ve ihtiyaçları fazlaca dikkate alınmıyor. mornot.com adresinden detaylı bilgiye sahip olabiirsiniz.Her konuda toplu istişare anlayışını devam ettirme çabası ev satın almak isteyenleri de zora sokuyor. Beğendiğiniz ve aklınızdaki eve en yakın evi tüm akrabalarınızın ziyaret ederek fikir beyan etmelerini istemek, her şeyi herkese beğendirmeniz olanaksız olduğu için ev satın alımınızı da geciktireceği, her aile üyesinden ayrı ayrı fikirler çıkacağı için, kararsızlığınız sürecinde evi bir başka alıcıya kaptırabilir ve büyük pişmanlık yaşayabilirsiniz.

Ev sahibinin kendisiyle görüşeyim

Özellikle 2000 yılından sonraki dönemde, gayrimenkul danışmanlığının apartman görevlilerince, semt bakkallarınca yürütülmemesi gereken, dünyada çok prestijli ve profesyonel bir uzmanlık alanı olduğu gitgide daha net görülüyor. Artık ev sahipleri, alıcı adaylarıyla doğrudan ve yüz yüze onlarca görüşme yapmak yerine, süreci global şirketlerde gayrimenkul danışmanı olarak çalışan, bu alanda kalifiye uzmanlara emanet etmeyi daha uygun buluyorlar. Beğendiğiniz evle ilgili müzakerelerde bir mesafe kat edildiğinde ısrarla ev sahibinin kendisiyle görüşmeyi teklif etmeniz, ev sahiplerinin veya gayrimenkul danışmanlarının evi size satmaktan vazgeçmeleriyle sonuçlanabiliyor.

Ev fiyatının tamamı için kredi kullansam olmaz mı?

Ev satın almak istediğinizde, beğendiğiniz evin fiyatının minimum 1/4’ünü nakit peşinat olarak sunmanız süreci kolaylaştırıyor. Şayet peşinat tutarını temin edemiyorsanız, ev satın alımınız büyük ölçüde olanaksızlaşıyor. Hem bankalar hem de ev sahipleri nezdinde, ödeme sorunu yaşayabilecek bir yatırımcı olarak algılanmamanız için ev fiyatının tamamında kredi kullanmayı teklif etmemeniz öneriliyor.

Top