Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
Ev Arkadaşı İle Yaşamak İsteyenler: Dikkat Etmeniz Gereken 7 Altın Kural!

Ev Arkadaşı İle Yaşamak İsteyenler: Dikkat Etmeniz Gereken 7 Altın Kural!

Ev Arkadaşı İle Yaşamak

Gün boyunca nerede olursanız olun, gün sonunda gözlerini kapattığınız ve sabah yeniden açtığınız yer evinizdir.  Zamanınızın büyük bir çoğunluğunu geçirdiğiniz evinizi kimle paylaştığınız; yaşamınızın büyük bir kısmına, düzeninize etki edecektir. Karakter ve hayat tarzınıza uymayan bir ev arkadaşı, yanlış tercih olacağı gibi hayatınıza birçok olumsuzluklar katacaktır. Aynı evi paylaşacağınız kişiyi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar olabilir. İşte ev arkadaşı arayanlar için dikkat edilmesi gereken noktalar…

Düzeniniz Uyuşmalı

Çok dağınık bir düzene sahip olabilirsiniz. Dağınık çalışmayı sevebilir, evi “Bırak, dağınık kalsın!” diye olduğu gibi bırakıp okula veya işe o şekilde gidebilirsiniz. Fakat ev arkadaşınız tam bir düzen hastasıysa, işte burada büyük bir sıkıntı doğacaktır.  Bu yüzden düzeninizin uyuştuğu bir ev arkadaşı tercih etmelisiniz.

Yaşam Tarzınız Çok Farklı Olmamalı

Herkesin yaşam tarzı bazı farklılıklar gösterebilir. Fakat birlikte yaşayacaksanız, bu farklılıkların az olması gerekir. Gece hayatı, arkadaş ortamı, sosyal alışkanlıklar gibi özellikleri de göz önünde bulundurmalı ve yaşam tarzınıza uygun birini tercih etmelisiniz.

Ev Arkadaşınızın Maddi Durumunu Bilmelisiniz

Aynı evde yaşamak, birçok ortak paylaşımı ve masrafı getirecektir. Kira, faturalar, mutfak vb. harcamaları ortak ödemeniz gerektiğinden, arkadaşınızın maddi durumunu bilmeli ve maddi konuları açıkça masaya yatırabilmelisiniz. Aksi takdirde yarı yolda kalmanız ve tüm masrafları üstlenmeniz gerekebilir.

Sorunlarınızı Konuşabilmelisiniz

İnsan, sosyal bir varlık olduğundan yaşarken daima iletişime ihtiyaç duyar. Bu iletişim ihtiyacı, aynı evin içerisinde daha da artacaktır. Bir sorununuz olduğunda bunu ev arkadaşınızla paylaşmaktan çekinmemelisiniz.Ev içerisinde bir kaos oluşmaması için, aynı yaşam alanını paylaştığınız kişiyle her şeyi açıkça konuşabilmelisiniz.

Arkadaş Çevresini Gözden Geçirmelisiniz

“Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.” sözünde olduğu gibi, ev arkadaşınızın arkadaşlarını yakından tanımalısınız. Aynı evde yaşayacağınızdan birbirinizin arkadaş çevresiyle vakit geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Hoşlanmadığınız hareket vb. durumlara maruz kalmamak için arkadaş çevresini en başından gözden geçirmelisiniz.

En Yakın Arkadaş Değil; Ev Arkadaşı Olduğunuzu Unutmamalısınız

Ev arkadaşınızla her şeyi beraber yapmak zorunda olmadığınızı aklınızdan çıkarmamalısınız. Aynı evde yaşıyor, her akşam ve sabah birbirinizi görüyor olabilirsiniz ama unutmayın ki siz hayatlarınızı değil; evinizi birleştirdiniz. Bu yüzden onun en yakın arkadaştan önce ev arkadaşınız olduğunu unutmamalısınız.

İş Bölümü Yapmalısınız

Beraber yaşamak, görev dağılımını da beraberinde getirir. Bu görev dağılımını düzenli olarak paylaşmamak, zamanla tüm işleri bir kişinin omzuna yıkarak, ev içerisinde sorunlara sebebiyet verebilir. Çöp, yemek, temizlik ve benzeri eylemler için iş bölümü yapmalısınız.

Top