Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Etkin ve Etkileyici İlan, Emlak İlanı Vermenin İncelikleri

Etkin ve Etkileyici İlan, Emlak İlanı Vermenin İncelikleri

Etkileyici ilan vermenin incelikleri.

İnternetten ilan verirken uyguladığınız bazı yöntemler gayrimenkulünüzün kolayca satılmasınıya da kiraya verilmesini sağlar. Yaptığınız ufak tefek yanlışlar ise ilanınızın günlerce ilgi görmemesine sebep olabilir. İlanınızın daha büyük kitlelere ulaşması ve görenlerin ilgisini çekmesi için dikkat edilmesi gerekenler.

İLAN BAŞLIĞI

İlan bakanlar internet arama motorlarında aradıkları gayrimenkulle ilgili ilanın başlıklarına bakarlar. Bu sebeple doğru ve açıklayıcı bir ilan başlığı ilanın bulunmasını kolaylaştırır.

Çankaya 2+1 satılık” şeklinde bir aramada ilanın başlığında bu kelimeler olan ilanlar ilk sıralarda çıkar. İlan başlığında mülkünüzün en önemli gördüğünüz özelliğini ve lokasyonunu ön plana çıkarabilirsiniz.

İlan başlığınız kısa ve öz olmalı, insanların ilgisini çekmeli. “Bu fırsat kaçmaz, Kekliktepe’de ferah, 3+1, ara katta, otoparklı, metroya, metrobüse yakın, teraslı, balkonlu” örneğindeki gibi başlığın içinde tüm ilan hakkında bilgi vermeye çalışmayın. “Acil, Kaçırılmayacak fırsat, kelepir daire, çok ucuza ev” gibi sık kullanılan kelimelerden kaçınıp daha uygun kelimeler kullanmaya çalışın.

KULLANDIĞINIZ FOTOĞRAFIN KALİTESİ

Fotoğraflı ilanlar alıcılar tarafından 5 kat daha fazla daha fazla incelenmektedir. Bu sebeple tüm ilanlarınızda mülkle ilgili alıcıya detaylı bilgi verebilecek kadar fotoğraf eklemeyi ihmal etmeyin.

İlan fotoğrafı konut alıcısının ilk izlenimi olacaktır. Kötü ve özensiz çekilmiş bir fotoğraf çoğu zaman muhteşem bir evle ilgili ilan bakanda güzel duygular uyandırmayabilir.

Gri bir gökyüzü ve önünde soluk bir ev, eşyaların ortalıkta dağınık şekilde durduğu bir ortam fotoğrafı, evin tuvaletinin vitrin fotoğrafı olduğu bir ilan alıcıda güzel duygular uyandırmayacaktır.

Fotoğraflarınızı yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf makinesi ile ve uygun ışıkta çekin. Ortamın temiz ve düzenli olmasına özen gösterin.

Gerekirse sahneleme yapmaktan çekinmeyin

İLANINIZI DOĞRU KATEGORİYE YERLEŞTİRİN

İlanınıza doğru kişilerin ulaşması için doğru kategoride olduğundan emin olun.

Kiralık kategorisinde yer alan ilanınızın kiralama periyodu, haftalık ya da sezonluk ise açıklama kısmında ya da başlıkta anlaşılır biçimde belirtin.

ANLAŞILIR OLUN

İlanınızın açıklamalarını maddeler halinde detaylardan uzak ve noktalama işaretlerine imla kurallarına dikkat ederek hazırlayın. Böylece ilanınız daha profesyonel görünecektir.

İlan bakanların açıklamaları okurken sıkılmaması ve yarıda bırakmaması için karmaşık cümlelerden kaçının ve anlaşılır olun.Ayrıca açıklamaları düzenli görünmesi için de yazınızı sağa, sola ya da ortaya yaslayın ve maddeleme işaretleri kullanın.

İLAN ÖZELLİKLERİ

İlan bakanlar aradıkları gayrimenkule filtreleme yaparak daha hızlı ulaşıyorlar.

İlan verirken gayrimenkulün genel özellikleri listelenir ve sahip olduğu özellikleri işaretlemeniz istenir.

Bu özellikler arasından gayrimenkulün sahip olduğu doğru özellikleri işaretlemeyi unutmayın. Örneğin; Duşa kabin, asansör, çocuk parkı, metroya yakın vb…

LOKASYON

Gayrimenkulün lokasyonunu harita üzerinden belirtmeyi unutmayın.

İlan bakanların gayrimenkulün bulunduğu sokağı inceleyebilmesi için harita üzerinden konumunu veya yaklaşık konumunu işaretleyin.

Bu sayede ilanınızın sokağını ve çevresini inceleyen, detaylı bilgiye sahip gerçek alıcıların size ulaşmasını sağlayın.

GÜNCEL İLAN

İlanınızın yayın tarihi eskidikçe arama listelerinde arka sıralara düşmemesi için ilanınızın tarihini düzenli olarak güncelleyin.Listeleme sayfalarında her zaman güncel tarihle yer almaya çalışın.

DOĞRU FİYAT

İlanınızda doğru fiyatı verin. Pazarlığa ne kadar açık olduğunuzu da belirtin. Fahiş bir fiyat isterseniz telefonunuz hiç çalmayabilir. İlandaki fiyatı değiştirmemeye özen gösterin.

BOL KAZANÇLAR

Top