Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

En Güzel Kitaplık Modelleri

En Güzel Kitaplık Modelleri

En Güzel Kitaplık Modelleri

Kitaplar, Kitaplık Modelleri!

Herhangi büyük bir caddede yürürken kameralı bir ekiple karşılaşsak ve boş vakitlerimizde neler yaptığımız ya da hobilerimiz sorulsa, pek çoğumuzun cevapları arasında kitap okumak mutlaka yer alacaktır. Kitap okumanın bir boş zaman faaliyeti olmadığı tartışmasını bir kenara bırakacak olursak, aslında bu tarz sorulara verdiğimiz bu yanıtın, çoğumuzun en sevdiği TV programlarının belgeseller olduğundan daha doğru veya gerçek olmadığını teslim etmemiz gerekiyor.

Maalesef toplum olarak yeterince kitap okumuyoruz. Buna rağmen yayıncılık sektörü bir şekilde ayakta kalmayı ve okur sayısına oranla aslında hiç de az olmayan sayıda ve kalitede kitaplar basmayı başarıyor. Belki de bunun sebebi son günlerin çok tartışılan alışkanlığı Tsundoku olabilir. En özet haliyle okumayacağı halde kitap satın alarak biriktirme alışkanlığı olan Tsundoku’dan mustarip olan kişiler sanıyoruz kitapların ve kitaplıkların büyüsünü keşfetmiş ama bu keşfi henüz tamamına erdirememişlerdir. Ama olsun, henüz okumayacak bile olsak kitaplar ve kitaplıklar bir evin en güzel süsüdür. Gelin şimdi bu kitaplıkların en güzel, en iddialı modellerinden oluşan derlememize her birlikte göz atalım.

Çok işlevli ve çok şık bir model

Gerçek kitap kurtları için kitaplıklar estetik birer mobilya olmanın çok ötesinde bir ihtiyacı temsil eder. Bu yüzden çok sayıda kitaba sahip olan okurlar kitaplıklarında daha düz, süssüz, mümkün olduğunca çok kitap alabilecek basit formları tercih ederler. Ama takdir edersiniz ki pek çoğumuz için durum böyle değil. Hem kitaplarınızı hem de çeşitli küçük eşya ve aksesuarlarınızı bir arada tutacak şık bir kitaplık arıyorsanız, bu model çok hoşunuza gidebilir.

Gerçek çalışma odaları için gerçek bir kütüphane

Tam anlamıyla çalışma odaklı ve hiçbir şekilde konsantrasyon bozucu unsurlara izin vermeyecek tarzda düzenlediğiniz bir çalışma odanız varsa, basit metal ayaklar ve ahşap raflardan oluşan bu basit ama son derece işlevsel kitaplık tam size göre.

Evinize özel tasarımlar

Hazır mobilyalar hemen her eve ve odaya uyacak ortalama ölçülere göre üretilirler ve aslında tam da bu nedenden ötürü hiçbir eve tam olarak uymazlar. Gerçekten evinize tam olarak uyan bir mobilyayı ancak özel olarak yaptırabilirsiniz. Ama bu özel tasarımlar da bu örnekte olduğu gibi çok isabetli sonuçlar üretme potansiyeli taşırlar. Oldukça küçük bir alana hem pratik bir çalışma masası hem de orta büyüklükte bir kitaplığın sığdırıldığı bu oda, özel tasarımların önemini çok iyi vurguluyor.

Gerçek okurun ihtiyacı olan her şey

Isınmak için bir soba, oturmak için rahat bir koltuk ve duvardan duvara uzanan kitaplıklar. Gerçek bir okurun ihtiyacı olan her şey bu odada var.

Alan sorununa yaratıcı çözümler

Gerek evlerde gerekse de iş yerlerinde iç hacim sorunu çağımızın en büyük mimari problemlerinden biri olarak öne çıkıyor. Altı dolap ve kitaplık, üstü ise yatak olan bu son derece ilginç mobilya, hacim sorununa etkileyici bir yanıt vermeyi başarıyor.

Geri dönüşüm kitaplık

Geri dönüşümün önemine yazılarımızda sık sık vurgu yapmaya çalışıyoruz. Üstelik geri dönüşüm yalnızca çevremiz ve bütçenize değil, evinizin tarzına da katkı sağlayabilir. Artık tamamen hurda haline gelmiş eski televizyonların bu basit ama çok şık dönüşümü harika bir örnek.

Klasiklerden vazgeçemiyorsanız

Adeta on dokuzuncu yüzyılda geçen bir dönem filminden fırlamış kadar klasik ve etkileyici bir tarza sahip bu muazzam kitaplık, klasiklerden vazgeçemeyenler için tam anlamıyla ömürlük bir model olarak öne çıkıyor.

En Güzel Kitaplık Modelleri

Top