Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Emlak Sektöründe Değer Kazanan Şehirler!

Emlak Sektöründe Değer Kazanan Şehirler!

Değer Kazanan Şehirler!

Emlak sektöründe hız, kesmeden büyümeye devam ediyor. Gün geçmiyor ki büyük şehirlerde yeni bir emlak projesi daha tanıtılmasın. Konut projeleri kadar ofis ve konutların bir arada bulunduğu karma projeler de son dönemde bir hayli revaçta. Yakın zamana kadar kent merkezlerinde yer alan pek çok irili ufaklı iş yeri, şehirlerin çeperlerine doğru uzanan bu tür projelerdeki ofislere taşınmaya başladılar bile.

Ne de olsa bu yeni nesil emlak projeleri ev ve iş yerleri için her türlü ihtiyacı karşılıyor olmasının yanı sıra aynı zamanda iyi birer yatırım enstrümanı olarak da işlevleniyorlar. Bu da onları çok daha tercih edilir kılıyor ve emlak sektörü de böylece büyümesini sürdürülebiliyor. Ancak şu da bir gerçek ki, bugün İstanbul ya da Ankara’da on ya da yirmi yıl öncesinde olduğu gibi gerçek anlamda fırsat sayılabilecek yatırım imkânları bulmak hiç kolay değil.

Belli bir doygunluğa ulaşan bu tür şehirlerde emlak yatırımı halen cazip olsa da, kısa sürelerde ciddi geri dönüşler bulmak artık kolay değil. Bu tür kârlı yatırımlar için biraz daha Anadolu’ya doğru uzanmak gerekiyor. Bu yazımızda emlak sektörünün henüz tam olarak keşfedilmemiş yükselen yıldızlarını sizler için değerlendirdik.

Çanakkale

Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çanakkale, yakın zamana kadar pek fazla kimsenin yolu düşmeyen, ancak belli özellikleri ile anılan, sanayi ve ticaret kapasitesi maalesef potansiyelinin çok altında kalan küçük bir kentti. Ancak uzun aradan sonra bugün Çanakkale’ye gidecek biri çok büyük ihtimalle yolunu kaybedecektir. Kent artık tempolu bir büyüme yakaladı ve emlak sektörü de pastadan payını almaya başladı. Çanakkale Boğazı köprüsüyle birlikte daha güçlü bir ivme yakalanacağına kesin gözüyle bakılabilir.

Gaziantep

Gaziantep aklınıza yalnızca fıstık, baklava ve katmer getiriyorsa, bu ili pek az tanıyorsunuz demektir. Yalnızca bölgesinin değil, tüm Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden biri olan Gaziantep, bugün artık çevre ülkelerin de odak noktası olan bölgesel bir merkez olma yolunda ilerliyor. Anadolu kentlerinde görmeye alışkın olmadığımız büyüklükteki yeni emlak projeleriyle yatırımcıları bekliyor.

Denizli

Ege ve Akdeniz’i bağlayan transit bir şehir konumundaki Denizli, tekstil sektöründeki öncü kentlerden biri olmasıyla öteden beri ekonomik olarak güçlü ve istikrarlıdır. Bugünse üniversitesiyle, turizmiyle, hizmet sektörüyle her zamankinden daha büyük ve emlak sektörü de bu büyümenin paralelinde giderek güçleniyor. Denizli halen cazip bir yatırım şehri olma pozisyonunu koruyor.

Mersin

Şehrin yapısıyla Antalya’ya, kültürü ve kozmopolit yapısıyla İzmir’e bir hayli benzeyen Mersin, her nasılsa bu iki benzerinin turizmden aldığı payın çok azıyla yetinmek durumunda kalmıştır. Oysa doğası ve deniziyle bir cazibe merkezi haline gelmemesi için hiçbir sebep yok. Nitekim son yıllarda Mersin de büyük şehirlerden kentsel ve nitelikli göç alan kentler arasında anılmaya başladı. Yatırım yapmak için henüz geç kalmış sayılmazsınız.

İzmir

İzmir gibi Türkiye’nin üç büyük kentinden birini Anadolu’nun yükselen yıldızları arasında saymak size mantıklı gelmeyebilir. Ancak bu harika kent çok yakın bir zamana kadar iş olanaklarının sınırlı, ekonomisinin dar olduğuna yönelik hayli olumsuz bir imaja sahipti. Bu olumsuz tablo son birkaç yılda inanılmaz bir hızla kırıldı ve özellikle emlak sektöründen büyük bir patlama yaşandı. Birkaç yıl sonra ise İzmir’i de kaçırılmış fırsatlar kervanına ekleyebilir durumda olacağız, bu yüzden acele etmekte yarar var.

Eskişehir

Anadolu’nun kalbinde tam anlamıyla bir Avrupa kenti olan Eskişehir, hızlı trenle birlikte ulaşım olanaklarını büyük ölçüde arttırdı ve gerek lojistik avantajları, gerek eğitimli iş gücü potansiyeli ile iddialı bir Anadolu şehri konumuna geldi. Erken yatırım arayanlar için cazip bir alternatif olabilir.

Samsun

Karadeniz’in en önemli şehirleri arasında başı çeken Samsun, bugün büyük şehir kabul edilen pek çok ilden çok önceleri büyük bir metropoldü. Ancak emlak sektörü açısından halen doymuş bir pazar değil ve yeni nesil emlak projeleriyle önemli bir bölge olmaya devam edecek gibi görünüyor.mornot.com

Top