Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Duvar Kaplamasını Seçerken Ve Uygularken Göz Ardı Edilmemesi Gereken Noktalar!

Duvar Kaplamasını Seçerken Ve Uygularken Göz Ardı Edilmemesi Gereken Noktalar!

Duvar kaplamasını seçerken ve duvarınıza uygulamadan önce ise, gözden kaçırılmaması gereken bir takım noktalar bulunuyor. Beton, tuğla, taş, ahşap, cam, pvc ve kağıt gibi malzemelerden imal edilen duvar kaplamaları, hem görsel hem de mimari anlamda yaşadığınız alanları farklılaştırmanıza yardımcı oluyor. Odalarınızın büyüklüğüne ve mimari düzenine uygun olarak, çok farklı alternatif içinden duvar kaplaması seçebilmek mümkün oluyor.

Bütçenize ve Beklentilerinize Uygun Duvar Kaplaması Seçmek

Duvar kağıdı, seramik, taş ve ahşap gibi kaplama malzemeleri, metrekare veya adet üzerinden fiyatlandırıldığı için, uygulama yapacağınız odanın duvar yüz ölçümüne göre net bir maliyet belirlemek de mümkün oluyor. Yapı malzemelerinin fiyat avantajı ve çok yönlü kullanımı, mekan içindeki genişlik algısını artırmaya yardımcı olduğu gibi; daha ekonomik çözümler üretmenize de olanak tanıyor.

Farklı Alanlara Farklı Uygulamalar Yapmak

Yenileme işlemine başlamadan önce, bütçenize en uygun ürünleri seçebilir, farklı alanlar için farklı malzemeler kullanabilirsiniz. Örneğin; diğer yüzeylere göre daha ön planda olan televizyon ünitesi çevresi, balkon iç yüzeyleri ve pencere kenarları gibi alanları, doğal taş, ahşap veya pvc tipi portatif süs malzemeleri ile dekore edebilir; daha kenarda kalan ve fazla göz önünde olmayan yüzeyleri ise, boya veya duvar kağıtları ile kaplayabilirsiniz.

Oda Kullanımına Uygun Stiller Oluşturmak 

Yerine göre uygun tercihler, önemli bir maliyet avantajı sağladığı gibi, odaların birbirinden farklı yaşam alanlarına kavuşmasına ve daha dekoratif bir yapıya sahip olmasına da olanak tanıyor. Örneğin; doğal taş, eskitilmiş ahşap, cam bloklar ve seramik kaplama malzemeleri ile oturma odası ve salon gibi odalara daha elegan ve modern bir görünüm katabilirsiniz. Çocuk ve bebek odasını açık mavi, yeşil, pembe ve türkuaz renklere sahip duvar kağıtları ile kaplayabilirsiniz. Hobi odası, yatak odası ve çalışma odası gibi mekanlarda ise, daha dinlendirici ve sıra dışı kaplamalar tercih edebilirsiniz. 

Doğru Uygulama Yapmanın Önemi

Kaplama işlemi için seçilen duvar kağıdı ya da taşların simetrik bir şekilde yapıştırılması, yapıştırılan alan altında bulunan pürüzlerin giderilmesi, birleştirme noktalarının kusursuz bir şekilde ayarlanması gibi detaylar, yapılan işin kalitesini de artırıyor. Daha önce hiç duvar kaplaması yapmadıysanız ya da duvar kaplaması hakkında herhangi bir bilgi sahibi değilseniz, işin ehli kişilerden yardım alabilirsiniz.

Duvar Kaplaması ile İç Cephe Yalıtımını Aynı Anda Gerçekleştirmek 

İzolasyon özelliğine sahip cam, seramik ve pvc gibi kaplama malzemeleri kullanılarak gerçekleştirilen duvar kaplama işlemi esnasında, ekstra bir çaba sarf etmeden iç cephe yalıtımı yapmak da mümkün oluyor. Doğal taşlar veya poliüretan içerikli suni taşlar ile duvarlar kaplamadan önce ise, malzemenin zemine sıkıca kaynaşabilmesi için boya ve sıva kaldırılıyor. Kaplama ile birlikte yalın zemin üzerine uygulanan sprey yalıtım uygulamaları da, ekstra izolasyon sağlanabilmesine olanak tanıyor.

Top