Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Devremülk Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Altın Konu!

Devremülk Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Altın Konu!

Devre Mülk Tatili

Bir ev, villa ya da apartman dairesi, sadece yılın belirli dönemlerinde kullanılabildiğinde devremülk haline geliyor, devremülk tatili yapmak istiyorsanız, satın almak zorunda değilsiniz, kiralık devremülklerden de yararlanabilirsiniz.

Devremülk satın alan kişiler, kendi belirledikleri tarihlerde 15 günlük periyotlarla bahsi geçen konutu kullanabiliyor, başka bir deyişle ömür boyu hiç ücret ödemeden aynı yerde ve yılın aynı tarihlerinde tatil hakkı elde ediyorlar. Fakat bu tip bir tatili satın alıp yıllarca avantajlarından yararlanmak yerine sadece bir kerelik kiralama yaparak da tesislerden yararlanmak mümkün olabiliyor. Çünkü, devremülk satın alan kişiler, eğer hak ettikleri bir dönemde tatil yapmak istemezlerse, haklarını kiralama yoluyla devredebiliyorlar.

Devremülk kiralamak, ekonomik koşullarda tatil yapmanın makul bir alternatifi olduğu için ilgiyle karşılanıyor. Özellikle kalabalık aileler, otele gitmek istemeyenler, kiralık devremülklerde tatillerini geçirmeyi tercih edebiliyor. Fakat devremülk kiralamak isteyenler için süreç normal emlak kiralama sürecinden biraz daha farklı gelişiyor. Çünkü normal emlakçılarda bu tip ilanlara pek rastlanmıyor. İnternet aracılığı ile ilanlara başvurmak ise kiralık devre tatili yapmanın en pratik yolu olarak karşımıza çıkıyor.

Devremülk Kiralamak Yasaldır

Devremülk kanunu ile belirtildiği üzere hak sahipleri isterlerse kendileri tatil yapmayıp devremülklerini kiraya verebiliyor. Yani bu konu tamamen yasal. Sadece hak sahiplerinin bazı basit prosedürleri yerine getirmeleri gerekiyor.

Eğer siz sadece bir kereliğine devremülk kiralamak istiyorsanız, öncelikle istediğiniz bölgede, istediğiniz özelliklerde devremülk olanaklarını araştırmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için tesislerin adreslerine teker teker ulaşmak gibi biraz uzun yöntemlere başvurabilirsiniz. Ya da Milliyet Emlak aracılığıyla kiralık devremülk ilanlarına toplu olarak bakmayı da tercih edebilirsiniz.

Devremülk Kiralamak İçin Uyulması Gereken Prosedürler

Öncelikle devremülkünü kiralamak isteyen hak sahibinin tesis yönetiminden onay alması gerekiyor. Bunun için gereken bazı prosedürleri yerine getirmesi, kiralama bedelini yönetime ödemesi ve ilgili formları doldurması gerekiyor. Devremülk kiralayarak tatil yapmak isteyen kişiler ise bu prosedürlerden etkilenmiyor.

Devremülkte Kırmızı Dönemin Anlamı

Devremülk kiralarken “kırmızı dönem” diye bir tabirle karşılaşabilirsiniz. “Kırmızı dönem” seçtiğiniz tesisin en yoğun olduğu dönem anlamına gelir, dolayısıyla da en pahalı dönem de “kırmızı dönem” oluyor. Deniz kenarları yazın; kaplıca, kayak gibi tesisler ise kış aylarında kırmızı döneme giriyor.

1960’larda Fransa’da başlayan ve 1980’lerden bu yana ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılan devremülk kiralama yöntemiyle hem ekonomik, hem de keyifli bir tatil yapmak, ya da hayatınızda bir değişiklik yapmak istiyorsanız, emapark.com ve emapark.az ‘daki ilanlara bakarak bu kararınızı kolaylıkla hayata geçirebilirsiniz.

Top