Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Dekorasyon Hataları

Dekorasyon Hataları

Dekorasyon Hataları

Gerek fazla eşyaların varlığı, gerekse eşyaların düzensiz veya göze kalabalık gelecek şekilde yerleşimi olsun, gün içerisinde en sık rastlanan ve bırakmanız gereken dekorasyon hataları içerisinde yer alır.Ferah bir yaşam ortamı beklerken bir anda karışıklık içerisinde kendinizi bulabilmeniz mümkündür. Bunun en yaygın nedenlerinden biri de düzensizliktir. Bu hataların üstesinden gelebilmenin en etkili yolu ise kendinize inanmak, kendinizi disipline edebilmek ve ufak ipuçlarını değerlendirebilmekten geçer.

Nadir kullanılan eşyaları orta yerde tutmak

Ufak tefek ve çok nadir kullanılmasına rağmen bir gün lazım olur diye sakladığınız birçok şey ortamda kalabalık görüntü oluşmasına sebep olduğu gibi bir süre sonra motivasyonunuzun düşmesine de neden olur. Ufak tefek materyallerin bu tuzaklarına düşmemek için onları kendi özelliklerine göre paketleyip etiketlemeniz ve bu işlemler sonrasında bir veya iki çekmecenizi sadece onlar için ayırmanız hem kalabalık görüntüden sizleri kurtaracaktır, hem de gerçekten lazım olduğunda yerini bulabilmeniz kolaylaşmış olacaktır.

Dergi veya gazetelerden yığınlar oluşturmak

Dergi veya gazetelerin orta sehpanızda durması kuşkusuz ayrı bir dekorasyon havası oluşturmaya yetecektir. Fakat dergi veya gazetelerin aboneliklerinin sonucunda fark ettiğinizden daha kısa sürede yığın haline gelebileceği ve ortamı daraltabileceği de unutulmamalıdır. Dilerseniz içlerinden çok beğendiğiniz bölümleri kesip bir dosya içerisinde korumaya alabilirsiniz. Geriye kalanların ise bir an önce geri dönüşüme katkı oluşturmalarını sağlamalısınız.

Lekeleri küçümsemek ve temizliklerini ertelemek

Mobilyalarınız, halılarınız veya beyaz eşyalarınızda oluşabilecek ufak lekeler bile bulundukları yere göre dikkat çekebilmekte ve tüm havanızı kaçırabilmektedir. Kendinizi bu tarz şeylere alışmak zorunda gibi hissetmeden en pratik çözüm yolunu öğrenip denemelisiniz. Ayrıca leke çıkarıcı sprey ve deterjanların kolay ulaşılabilir alanlarda bulunması temizliğin ertelenmemesi gerektiğine dair algı oluşmasında katkı sağlayacaktır.

Yatak odasında sandalye üzerinde giysi yığınları oluşturmak

Yatak odanızın havasını bozan ve en sık karşılaşılan dekorasyon hatası sandalye veya koltuk üzerinde giysi ve aksesuar yığınları oluşturulmasıdır. Bu tür bir davranış acil durumlarda kabullenilebilir olmasına karşın, önüne geçilmezse içinden çıkılması zor bir hal alabilir. Sandalye üzerine giysileri atmanın en temel çözüm yolu kendi iradenizi güçlendirmek ve sonrasında toparlamanın daha zor olabileceğini göz önünde bulundurmaktır. Yine de acil durumlarınız için dilerseniz ayaklı giysi askılıklarını yatak odanızda tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem tekrar kullanım açısından giysilerinizin kırışmasına engel olmuş olur, hem de odanızın ferah görüntüsünü bozmamış olursunuz.

Top