Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Daha Temiz Bir Ev İçin Dekorasyon Önerileri!

Daha Temiz Bir Ev İçin Dekorasyon Önerileri!

Pratik depolama ve  daha temiz bir ev şeklinde gösterecek dekorasyon önerileri ile evinize son dokunuşu yapabilir, ferah yaşam alanlarına kavuşabilirsiniz. Evler ihtişamlarına rağmen kimi zaman karmaşık ve dağınık görünebilir. Kimileri için rengarenk olan evler başkaları için kaos hissi yaratabilir. İşte sizleri düzenle barıştıracak ve evin temiz görünmesini sağlayacak ufak öneriler:

Evi daha temiz gösterecek dekorasyon önerileri arasında ilk sırada mobilyalar var

Evlerde farklı renkleri bir arada kullanmak göz yorar. Bir odada renklerin hangi sıklıkla tekrarlanacağını, dekorasyon kombinlerinde kaç adet farklı renk kullanılacağını önemsemelisiniz. Daha temiz ve ferah görünen evlerin ortak özellikleri benzer tonların veya uyumlu maksimum üç rengin kombinlenmesidir. Alanı daraltmayacak, göz yormayacak sakin ve soft renkler kullanılması ise önerimiz.

Benzer şekilde çok da dikkat edilmeyen bir diğer madde ise mobilya boyutlarıdır. Renkler kadar mobilyaların yükseltileri de evin temiz görünümünün ana kıstaslarını oluşturur. Yüksek sandalyeler, alçak minderler ve ara boylarda koltuklar bir odada kullanıldığında misafirlerde kaos izlenimi yaratmak mümkündür. Evinizi daha sakin bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız mobilya ebatlarına dikkat etmelisiniz.

Dekorasyonda stilinizi seçin ve dekorasyonu yenileyin

Evlerde farklı stiller kullanmak dinamik bir görüntü sağlayabilir ancak bir odada birden çok stili karıştırmak yorucu olur. Her köşeyi, evdeki her parçayı doğru şekilde değerlendirmek için stilini gözden geçirmelisiniz. Göz yoran ve evin karakterini zedeleyen parçaları alandan uzaklaştırarak işe başlayabilir, farklı odalarda diğer stilleri bir araya getirerek yeni denemeler yapabilirsiniz. Benzer şekilde birbirinden farklı sanat eserlerini, çerçeve ve duvar panolarını duvarlara dizmek de dekorasyon için korkutucudur. Galeri benzeri bir dekorasyon düşünüyor olsanız bile evlerinizde kullanacağınız aksesuarların uyumlu olmasını dikkat etmelisiniz. Gelişigüzel asılmış, renkleri, dönemleri, tarzları ve ebatları birbirinden farklı olan her parça dekorasyona katkı değil, tam aksine zarar getirir.

Ufak dokunuşlar, büyük değişiklikler getirir

Çok düzenli biri olmak zorunda değilsiniz ancak küçücük değişikliklerle evinizi çok daha düzenli gösterebilirsiniz. Duvarlarınızda asılı olan tüm aksesuar ve tabloların simetrik olduğundan emin olarak işe başlayabilirsiniz. Cetvel, ip veya ölçü metresi ile düzlüğü kontrol edebilir, simetrik olmayan parçaların yerini değiştirebilirsiniz. Camlara astığınız tekli kalın perdeler yerine simetri oluşturacak ikili perdeleri tercih ederek görsel bir uyum yakalayabilirsiniz. Ortamdaki dengeyi sağlayacak olan dokunuşlarla kendinizi çok daha temiz ve düzenli bir evde hissedebilirsiniz. Siz de evi daha temiz gösterecek dekorasyon önerileri sayesinde düzenle barışabilir, yaşam alanlarınız ve dekorasyonunuz ile misafirlerden övgü alabilirsiniz.

Top