Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Daha Estetik, Ferah  Genç Odası Tasarlamak Mümkün!

Daha Estetik, Ferah Genç Odası Tasarlamak Mümkün!

Metrekare ölçüleri ne olursa olsun, küçük dokunuşlarla daha estetik ve ferah bir genç odası tasarlamak mümkün. İşte genç odalarını daha kullanışlı hale getirecek dekorasyon önerileri.
Her genç, kendi zevkine ve tarzına uygun bir odaya sahip olmak ister. Bu doğrultuda, kişisel ve özgür bir oda dekorasyonu, gençlerin odalarında daha keyifli zaman geçirmesini sağlarken, aynı zamanda yaratıcı yönlerinin de gelişmesine yardımcı olur.

Doğru tercihler ve akılcı dekorasyon önerileri ile şık ve stil sahibi görünümden ödün vermeden, gençlerin ihtiyaç duyduğu özgür ve ferah ortamı sunacak bir genç odası dekorasyonu yaratabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonuna Önem Verin

Odada en fazla alanı kaplayan duvarlar, dekorasyonun en önemli ögelerinden biridir. Bu nedenle, genç odası dekorasyonunda, ilk olarak, odaya hâkim olacak renklerin doğru seçilmesi gerekir. Beyaz, bej, krem, gri gibi açık renkler, odayı olduğundan daha geniş ve ferah göstererek, huzurlu bir atmosfer elde etmenizi sağlayacaktır.

Son dönemlerde duvar dekorasyonunda öne çıkan duvar kâğıtları, odanın daha geniş ve şık bir görünüme kavuşmasını sağlarken; istenen renk geçişlerini elde etmek sağlamak açısından da, oldukça etkilidir. Özellikle üç boyutlu tasarımlar, gerçekçi duruşlarıyla, odaya farklılık katarak daha ferah ve canlı bir dekorasyon oluşturur. Desenli duvar kâğıdı modelleri ise, renklerin yerine sade tasarımlara yönelen gençler için keyifli bir ortam hazırlamaya yardımcı olacaktır.

Kompakt Genç Odaları

Özellikle küçük boyutlu alanlar için geliştirilen kompakt genç odaları, estetik ve işlevsel yapılarıyla odaya şıklık katarken, aynı zamanda kullanışlı ve ferah bir ortam elde etmeyi sağlayan akılcı dekorasyon çözümlerindendir. Yatak, çalışma masası ve dolap gibi, genç odasında ihtiyaç duyulan temel mobilyaların, daha az yer kaplayacak şekilde, birbirine bağlı olarak tasarlandığı bu modeller, alanı minimum düzeyde değerlendirmeye yardımcı olur. Bu doğrultuda, genç odanızın küçük oluşundan şikâyetçiyseniz, kompakt genç odası modellerini tercih ederek, hareket özgürlüğü sunan kullanışlı ve modern bir yaşam alanına kavuşabilirsiniz.

Fonksiyonel Mobilyalar Tercih Edin

Genç odasını daha kullanışlı hale getirmek için mobilya seçimin doğru yapılması gerekir. Bu açıdan, geniş ve özgürlük sunan bir odaya sahip olmak içi mobilya seçiminin fonksiyonel ve minimal tasarımlardan yana yapılması doğru olacaktır. Açılıp kapanır yataklar, çalışma masası ve yatağın bir arada kullanıldığı yatak modelleri odadaki alanı daha verimli kullanmanıza yardımcı olacak seçenekler arasında yer alır. Eğer odayı birden fazla genç kullanacaksa, ranza yataklar tercih edilerek, odanın daha kullanışlı bir görünüme kavuşması sağlanabilir.

Ek Depolama Alanları Yaratın

Daha kullanışlı ve ferah bir genç odasına sahip olmak için akılcı çözümlerden biri de ek depolama alanlarından faydalanmaktır. Oldukça kolay ve düşük maliyetli bir seçenek olan duvar rafları, bu yönde, hem dekoratif, hem de işlevsel bir tercihtir. Duvara kolayca monte edilen bu raflar, odaya şıklık katarken, aynı zamanda gençlerin en çok kullandığı aksesuarlarını toplamaya yardımcı olacaktır. Ayrıca, bu rafları kitaplık olarak kullanarak da yerden tasarruf etmek mümkündür. Ek depolama alanı sağlayan bir diğer alternatif çekmeceli ve bazalı yataklardır. Bazalı yataklar, geniş iç kapasiteleriyle odadaki pek çok eşya için saklama alanı yaratırken, çekmece sistemli yataklar, eşyalar için yer açarak, ek dolap ihtiyacını ortadan kaldıracaktır

Top