Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Çalışırken En Doğru Evi Nasıl Bulabilirsiniz?

Çalışırken En Doğru Evi Nasıl Bulabilirsiniz?

Çalışırken içine sinen doğru evi bulması için insanın gerçekten de kendini çok iyi programlaması ya da çok şanslı olması gerekiyor. Çünkü ev bulmak için zamana ihtiyaç var, ve maalesef zaman, çalışanların çoğu için altın değerinde. Peki bu durumda ne yapmak gerekiyor?

Çalışırken ev bulmak konusunda çalışanların uyguladığı bazı yöntemleri sizler için derledik:

Arkadaşlarınızdan ve akrabalarınızdan yardım istemek

Ev bulmak konusunda vakti olmayan çalışanların belki de ilk akıllarına gelen çözüm yolu, birilerinden yardım istemektir. Bu yöntem zaman zaman işe yarayabilir. Şanslıysanız, tanıdıklarınızdan biri tam da aradığınız gibi bir evi biliyor olabilir. Ama bunun için gerçekten de şanslı olmanız gerekir. Sadece tanıdıklara başvurarak kısa sürede ev bulmanızın pek de mümkün olmadığını bilerek yine de işinizi sağlama almalı ve diğer yöntemleri de ihmal etmemelisiniz.

Mahalledeki emlakçılara haber bırakmak

Geleneksel olan bu yöntem de işe yarayabilir. Emlakçılar, portföylerinde sizin aradığınız doğru ev standartlarında bir ev olmasa da kendi çevrelerinde başka ofislerden de size ev bulabilirler. Ama sadece tanıdık emlakçılara haber bırakarak ev bulmak biraz sabır gerektiren bir süreç olabilir. Çünkü bu yöntemde süreç uzayabilir.

Emlak sitelerinden ev aramak

İyi ki İnternet var. emapark.com ve emapark.az gibi kaliteli sitelerde aradığınız evi bulmak için arama yapmak oldukça mantıklı bir yöntem. Öğlen arasında dışarıda yemek yemek yerine masanızda sandviç yerken hayallerinizi süsleyen doğru evi İnternette arayabilirsiniz. Ama sakın iş saatlerinde bunu yapmaya kalkmayın. Unutmayın, yöneticiniz her an sizi gözlüyor olabilir!

Yıllık izin alıp ev bakmak

1, 2 ve 3 numaralı yöntemleri takip ederek bir sonuca ulaşamayanlar, olaya el atıp sokak aralarındaki boş evleri bulmayı deneyebilirler. Şanslı olanların bu şekilde ev bulabilmeleri mümkündür. Ama izninizin boşa gidebileceğini de unutmamalısınız.

Ev bakmak için iş çıkış saatinde randevu vermek

Resimlerini beğendiğiniz evin kendisini görmeden o evi satın alamayacağınız gibi kiralayamazsınız da. Çünkü fotoğraflar her zaman gerçeği olduğu gibi yansıtmayabilir. Bu durumda iş çıkış saatlerinde ev bakmaya gidebilirsiniz. Ama tutacağınız evi akşam karanlığında gezmeniz sizi yanıltabilir. Gün ışığından yararlanmayı sakın ihmal etmeyin.

Ev arama günü ilan etmek

Son aşama olarak İnternet sitelerinden veya farklı kaynaklardan beğendiğiniz evlerin listesini yapabilir ve bir gününüzü bu listedeki evleri görmek için ayırabilirsiniz. Bütün aday evleri birbiriyle karşılaştırma imkanı veren bu yöntemle nihai sonuca ulaşmanız mümkündür. Çok ev baktığınızda sizin de fark edeceğiniz üzere “doğru ev”yoktur, “içinize sinen ev” vardır.

Top