Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Büyük Mobilyalar Altın Varaklarla Süslenmiş Aksesuarlar Saray Dekorasyonu!

Büyük Mobilyalar Altın Varaklarla Süslenmiş Aksesuarlar Saray Dekorasyonu!

Saray tarzı dekorasyonda büyük mobilyalar, altın ve varaklarla süslenmiş aksesuarlar, kollu avizeler ve el dokuması halılar öne çıkıyor. Sanat eserini andıran her parça bir arada kullanıldığında ihtişamlı bir görünüm yaratıyor. İşlemeler, oymalar, Osmanlı motifleri ve kadife kumaşlar saray tarzı dekorasyonun olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Saray tarzı dekorasyon hakkında daha detaylı bilgi almak için içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Büyük ve Oymalı Mobilyalar

Klasik tarz mobilyalar saray dekorasyonunda baş rol üstleniyor. Geniş koltuklar, işlemeli ve oymalı kenarlarıyla muhteşem bir görünüm yaratıyor. Koltuk kumaşlarında kadifeler, sedefli kumaşlar ve saten malzemeler, damask ve etnik desenlerle bir arada kullanılıyor. Büyük yastıklara yer verilen koltuklarda kapitoneler de dikkat çekiyor. Yemek masaları, vitrinler, konsollar işçiliklerinde tarihi motiflere yer veriliyor. Kapak süslemeleri, özel kesim ayak şekilleri ve çiçek desenleri ile masalsı bir görünüm yaratan yemek odaları, saray dekorasyonuyla bütünlük sağlıyor. Sadece salon ya da yemek odalarında değil; antre, mutfak, banyo gibi evin her bölümünde saray dekorasyonu kullanılabiliyor. Banyolar için hazırlanmış bombeli dolaplar, altın detaylı fayanslar ve büyük aynalar saray tarzını yansıtıyor.

Altın ve Varak Aksesuarlar

Altın ve varak kaplı aksesuarlar, saray dekorasyonunun vazgeçilmez parçaları arasında yer alıyor. Altın çerçeveler, varak aynalar hem ihtişamlı bir görünüm veriyor hem de klasik mobilyalarla uyumlu bir görünüm yaratıyor. El işçiliğiyle yapılan aynaların çerçevelerinde kullanılan detaylar ve motifler kullanıldıkları yerde ihtişamlı bir tarz yaratıyor. Büyük vazolar, şamdanlar, duvar kağıtları altın ve varak işlemelerin en çok kullanıldığı aksesuarların başında geliyor. Işıltılı ve gösterişli bir hava katan aksesuarlar, bulundukları mekanı daha estetik bir görünüme kavuşturuyor. Mobilya kenar ahşaplarını süslemede de kullanılan altın ve varaklar; kartonpiyerlerden mobilya kulplarına kadar her ayrıntıda dikkat çekiyor.

Aydınlatmalar ve Halılar

Saray dekorasyonunda aydınlatmalar da büyük önem taşıyor. Tavan aydınlatmaları kadar duvar aydınlatmalarına da yer verilen dekorasyonda, sehpaların üzerinde ya da konsol üzerinde abajurlar yer alabiliyor. Çok kollu, sarkıt model avizelere pirinç malzeme ve kristal camlar kullanılırken, barok tarzını da andıran şapkalı modellerde özel kumaşlar ön plana çıkıyor. Yemek odalarında, salonda ve yatak odalarında kullanılan aydınlatma modelleri; masa üzerine, ayna yanlarında duvarda, yatakların üzerinde şık bir görünüm oluşturuyor. Saray dekorasyonunda halılar, el dokuması ve etnik desenleriyle büyüleyici bir tarz yaratıyor. Koyu renklerin hakim olduğu halılarda birçok renk bir arada kullanılıyor. Adeta bir tabloyu andıran halı motifleri yöresel tarihin, geleneksel figürlerin de izlerini yansıtıyor.

Top