Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Boş Bir Evi Sıfırdan Döşemek

Boş Bir Evi Sıfırdan Döşemek

Boş Bir Evi Sıfırdan Döşemek

Boş bir evi sıfırdan döşemek herkesin kolayca altından kalkamayacağı zorlu bir görev olabilir. Dayalı döşeli bir eve bakıp onun kusurlarını tespit etmek veya nasıl daha iyi hale getirilebileceğine dair fikir yürütmek nispeten kolay bir iştir. Bu zorlu görevin üstesinden gelmek için her şeyden önce iyi bir plana ve bu planı gereğinden fazla esnemeden uygulayabilecek kararlılığa sahip olmanız gerekir. Bu yazımızda bir evi sıfırdan döşemek için rehber edineceğiniz planı hazırlamanıza yardımcı olacak adımları sizler için derledik. Elbette bu kılavuz her ev için olduğu gibi alınıp uygulanamayabilir. Ama buradan yola çıkar ve üzerine kendi ihtiyaçlarınıza ilişkin gerekli detayları eklerseniz evinizi döşerken en hızlı ve ekonomik yöntemi bulabilirsiniz.

Ölçümlerinizi yapın ve elinizdeki mekânı inceleyin

Her şeyden önce elinizdeki malzemenin ne olduğuna tam olarak hakim olmanız gerekir. Pek çok evin gerçek ölçüleri kağıt üzerindeki değerlerden farklıdır. Bu yüzden herhangi bir sürprize maruz kalmamak için kendi ölçümlerinizi yapmanız her zaman için en doğrusudur. Bu ölçümlerden sonra kağıt üzerinde bir plan yapmaya ne neyi nereye yerleştireceğinize karar vermeye çalışın. Ama iki boyutlu olarak yaptığınız bu planın yüzde yüz olarak uygulanamayacağını da en baştan gözünüze kestirmelisiniz, çünkü uygulamada pek çok şey farklı olacaktır.

Evinizi bir bütün olarak düşünün

Evinizi bir bütün olarak ele alın ve toplamdaki ihtiyaçlarınıza bu bütün içinde çözüm aramaya çalışın. Bugünlerde pek çok farklı internet sitesinde ve çeşitli yazılımlar aracılığıyla amatör olarak üç boyutlu ev planlaması yapmak mümkün. Bu tarz bir çalışma biraz vaktinizi alabilir ancak bunun karşılığını fazlasıyla göreceksiniz.

Mutfağınıza karar verin

Planlamanızı bitirdikten sonra satın alma aşamasına geçebilirsiniz. Gerekli mobilya ve aksesuarları temin ettikten sonra yerleşime mutfaktan başlamanızı tavsiye ederiz. Çünkü mutfaklar normal şartlarda aile yaşantısının odağındaki yerlerdir ve temel ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız mekân olarak ilk önce mutfağın işler hale gelmesi her zaman için iyi bir fikirdir.

Oturma odanızın temel mobilyalarını yerleştirin

Mutfaktan sonra sıra elbette oturma odasında. Bir başka önemli ortak alan olan oturma odaları da aile hayatında önemli bir yer tutar. İşe temel mobilyaları yerleştirerek bir an önce bir toplanma alanı yaratarak başlayabilirsiniz. Böylece yerleşim sürecinin geri kalanında oturup dinlenebilecek, mola verdiğinizde bir şeyler atıştırabilecek ortak bir alanınız olmuş olur.

Yatak odanızı rahat ve sıcak bir yuva haline getirin

Yatak odanızı düzenlerken bu işi aceleye getirmemeye ve kendinize tam anlamıyla konforlu bir ortam yaratmaya odaklanın. Doğru düzenlenmiş bir yatak odası sağlıklı bir uykunun, sağlıklı bir uyku da sağlıklı bir hayatın anahtarıdır. Bu yüzden yatak odanızı sıcak ve rahat bir yuva olarak düşünün. Bir kuşun yuvasını ilmek ilmek örmesi gibi yatak odanızı rahat bir uyku için hazırlayın.

Banyoda pratik ve işlevsel bir tarz

Banyoda kullanacağınız malzemeleri seçerken pratik ve işlevsel olmalarını ön planda tutun. Ayrıca kolay temizlenebilir ve hijyenik malzemeler seçmeniz de banyonuz için hayati önemdedir. Özellikle zeminde ve seramik banyo donatılarında uzun vadede sağlıklı olarak kullanmaya devam edebileceğiniz türden ürünler seçmeniz ve bu alanda fazlaca tasarruf etmeye çalışmamanız sizin yararınıza olacaktır.

Ve küçük dokunuşlar ekleyin

Bir evi döşemenin tek amacı kendinize sığınacak bir dört duvar yapmak değildir elbette. Burası aynı zamanda sizin yaşayacağınız, ailenizle ve dostlarınızla mutlu anları paylaşacağınız ve kendinizi rahat hissedeceğiniz özel bir alan olacak. Bu yüzden kişisel dokunuşlar da en az mobilyalar ve diğer gerekli eşyalar kadar önemlidir. Evinizi renkleriyle, aksesuarlarıyla kendinize ait hale getirin, kendinizden bir şeyler katmaya çalışın. Ve bunun için de acele etmeyin. Zaman içinde yapacağınız küçük dokunuşlar çok daha iyi sonuç verecektir.

Top