Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Bir Evi Gösteren Perdesidir!

Bir Evi Gösteren Perdesidir!

“Bir evi gösteren perdesidir.” derler. Pek de yanlış sayılmaz bu görüş. Çünkü dekorasyonu mükemmel bir şekilde tamamlamanın ve mobilyaları ön plana çıkarmanın yolu doğru perde seçiminden geçmektedir.

Perdenin kısa mı, uzun mu; desenli mi desensiz mi; kalın mı yoksa ince mi olması gerektiğine karar verebilmek için bazı püf noktalarını bilmek gerekir.

İşte eviniz için doğru perdeyi seçmenize yardımcı olacak ipuçlarından birkaçı:

Hangi oda için perde seçtiğinize dikkat edin!

Yatak odasına mı, mutfağa mı yoksa salona mı? Evinizin hangi odası için perde baktığınız seçimlerinizi büyük ölçüde etkileyecektir. Çünkü kullanacağınız kumaştan renge, desenden perdenin asılış modeline kadar birçok unsur odalara göre farklılık göstermektedir.

Perde seçiminde kumaşın önemini göz ardı etmeyin!

Evinizin dekorasyonunda kullandığınız eşyaların kumaş cinsi, perde seçiminde size karar verirken yardımcı olacaktır. Örneğin keten kumaşlı koltukların olduğu bir salonun perdesinin kadife kumaştan olması yanlış bir tercih olacaktır. Bu sebeple perde kumaşı seçerken diğer eşyalarla olan uyuma dikkat etmelisiniz.

Desen ve renge karar vermek önemli!

Seçeceğiniz perdenin desenli mi desensiz mi olacağına ve rengine karar verirken, tıpkı kumaş seçiminde olduğu gibi kendinize evinizdeki diğer eşyaları referans almalısınız. Eğer koltuklarınız desenliyse perdelerinizi desensiz, düz bir renkte tercih etmelisiniz. Ancak desensiz mobilyalarınız varsa perde seçiminde tercihinizi desenliden yana kullanmanız dekorasyona hareket katmanıza yardımcı olacaktır.

Mevsimlere dikkat etmeyi unutmayın!

Her mevsimin perdesi farklıdır. En azından fon perdelerde mevsimi göz önünde bulundurarak değişiklikler yapmak gerekir. Çünkü yaza yakışan kumaş ve renklerle; kışa yakışanlar aynı değildir. Bu yüzden perde seçiminde perdeleri kullanacağımız mevsime de dikkat etmek gerekir.

Dekorasyon tarzınızı yansıtan perdeyi seçin!

Perde seçiminde en önemli noktalardan biri sizi ve evinizi yansıtan modele karar vermenizdir. Evinizin belli bir dekorasyon tarzı varsa perdenizin de aynı tarzda olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin; modern bir evde sade ve düz perdeler, country tarzı evlerde pastel tonlarda ve çiçek desenli perdeler kullanılmalıdır. Dekorasyon tarzınıza uygun perdeleri seçerek evinizde kolayca uyumlu bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

Top