Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Bilgisayar Masanızı Verimli Kullanmak!

Bilgisayar masanızı verimli kullanmak yoğun iş temposu içinde enerjinizi de daha iyi kullanmanızı sağlıyor. Bilgisayarlar hayatımızı kolaylaştıran bir araç olarak gerek iş gerek çalışma gerekse de eğlence amaçlı kullanıyor.

 İster çalışırken ister eğlenirken bilgisayar masanızı verimli kullanmak için dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunuyor.

Bilgisayar Masasında Klavye Fare ve Monitör Seçimi

Bilgisayar masasının olmazsa olmazı fare ve klavye seçiminde dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor. Klavye seçerken ön kısmında bileğinizi koyabileceğiniz boş bir alan bırakılması önemli bir ayrıntı oluyor. Ayrıca klavye kısa yollarını öğrenmek de fare kullanımı azalttığı için işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Klavye ve farenin bilgisayar masasında aynı hizada olması, iş yaparken ellerin rahat hareket edebilmesi için önem arz ediyor. Monitörü tam karşınıza almak ve yüksekliğini kendi boyunuza göre ayarlamak da verimli bir çalışma ortamı yaratmak için yarar sağlıyor. Monitörün size olan mesafesini ve ekran çözünürlüğünü doğru şekilde ayarlamak, çalışırken sürekli ekrana bakıldığı için önemli bir diğer husus olarak dikkat çekiyor.

Sandalye Seçimimin Bilgisayar Masasındaki Önemi

Bilgisayar masanızı verimli kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta sandalye seçimi oluyor. Uzun saatler bilgisayar başında çalışanlar için mutlaka belinizi destekleyen bir sandalyede oturmak hem sağlığınızı korumak adına hem de iş verimliliğinizi yükseltmek için önem arz ediyor. Bunun yanında oturuş pozisyonunuz ve ayakların rahat etmesi önemli. Çünkü bu faktörler, iş verimliliğinize direkt olarak etki ediyor. Mümkün olduğunca dik bir pozisyonda oturmak ve ayakların rahat hareket etmesine olanak tanıyan bir masa tercih etmek işinizi kolaylaştıran bir diğer faktör oluyor.

Düzenli Bir Bilgisayar Masası ve Masaüstü Oluşturun

Bilgisayar masası ve bilgisayar masaüstünün düzeni de verimli çalışmak adına önemli bir unsur olarak göze çarpıyor. Bilgisayar masaüstünü düzenlemek, ekranda mümkün olduğunca az klasöre yer vermek ve bilgisayar kullanırken olabildiğince az sekmede çalışmak dikkatinizin daha az dağılmasını sağlayacak yolların başında geliyor. Ayrıca mümkün mertebe sessiz bir ortamda çalışmak konsantrasyon ve verimlilik açısından önemli oluyor. Fakat ofis ortamında böyle bir şansızın yoksa kulağınıza kulaklık takarak klasik müzik dinlemek işinize yoğunlaşmanızı sağlayan bir faktör olarak tercih ediliyor. Bu tarz durumlarda gürültülü müzikler yerine dinlendirici müzikleri tercih etmek işinizi daha rahat yapmanıza olanak sağlıyor. Eğer bilgisayar masanızı evde kullanıyorsanız pencere kenarı ya da aydınlık bir yere yerleştirmek çalışırken dikkatiniz dağıldığında soluklanmak adına ideal bir çözüm yöntemi olarak dikkat çekiyor.

 

Top