Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Bayındır Hale Getirme Ne Demek?

Bayındır Hale Getirme Ne Demek?

Bölgelerin belli bir imar planıyla yerleşim yerine uygun hale getirilmesine bayındır hale getirme denir. Bir bölge bayındır hale getirilmeden önce gerekli prosedürlerin tamamlanması, hukuki işlemlerin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi gerekir. Yapılan konut, fabrika, okul gibi toplum hizmetine faydalı üretimler, bölgenin bayındır hale gelmesini ve kalkınıp gelişmesini sağlar.

Bayındır hale getirilecek olan tüm arsalarda mutlaka eğim kontrol edilmeli ve bölgenin her yerindeki yükseltiye, duruş biçimine, belirlenen biçime, konum durumuna dikkatli bir şekilde inceleme yapılmalıdır. Böylelikle de konut yapılabilmesi için gerekli işlemler tamamlanmış olur.

Bayındır Hale Gelen Bölgelerde Neler Yapılabilir?

Bayındır hale getirmek için görevli olan kişiler işinde uzman olmalı ve bu tarz çalışmalarda tecrübesi bulunmalıdır. Konumun yapısını ve değerini zedeleyici işlemler, arsa üzerine kurulacak olan yapının da düzenini sarsabilir. Bayındır hale getirilen bölgelerde çiftlik kurulabilir, belediyenin belirlemiş olduğu kat sayısına bağlı olarak apartman yapılabilir veya müstakil ev inşaatına başlanabilir. Bu sayede henüz bayındır hale getirilmemiş olan böyle kullanıma açılmış olabilecektir. Arsa satın alındıktan sonra tüm çalışmalar kontrol edilmelidir.

Top