Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Basit Uygulamalarla Geniş Salonlardan Daha İyi Faydalanın

Basit Uygulamalarla Geniş Salonlardan Daha İyi Faydalanın

Basit Uygulamalarla Geniş Salonlardan Daha İyi Faydalanın

Evin en geniş bölümü olan salonlar genellikle misafirleri ağırlamak için kullanılıyor. Özellikle de evin diğer odalarının küçük ve kullanışsız olması durumunda salonlar, yemek odası veya oturma odası olarak da değerlendirebiliyor. Basit uygulamalar sayesinde geniş salonlardan daha iyi yararlanmak mümkün oluyor.

Dekorasyonda Yapacağınız Değişikliklerle Salonunuzu Kullanışlı ve Ferah Bir Hale Getirin

Geniş bir salona sahip olanlar, genellikle mekanı mobilyalar ve süs eşyalarıyla doldurmayı tercih ediyor. Bu durum salonda karmaşık ve kalabalık bir görünüm oluşmasına neden olabiliyor. Oysa fonksiyonel ve sade dekorasyon uygulamalarıyla geniş salonlar hem ferah hem de kullanışlı bir hale getirilebiliyor. Bunun için mobilya satın alırken büyük ve hantal modeller yerine işlevsel, ince iskeletli modelleri tercih etmek gerekiyor.

Örneğin sandıklı veya yataklı koltuk takımları evinin diğer bölümlerinde fazla eşyaları depolamak için yeri olmayan ve misafir odası bulunmayanlar için son derece kullanışlı oluyor. Benzer şekilde tek parça, tamamı camlı vitrinler yerine konsol, gümüşlük, TV ünitesi gibi farklı parçalardan oluşan dolaplı vitrinleri tercih etmek de hem yerleşim kolaylığı, hem de alternatif depolama alanı sağlıyor. Salondaki kalabalık ve yorucu görünümden kurtulmak için mobilyaların üzerindeki biblo, mum, dekoratif obje gibi küçük parçalı çok sayıdaki aksesuarları; saksı, tablo, saat gibi tek parça, büyük aksesuarlarla değiştirmek gerekiyor.

Salonunuzu Hem Yemek Odası Hem de Oturma Odası Olarak Kullanın

Salon dekorasyonu yaparken salonu yalnızca misafirler için açılan özel bir oda olarak değil; günlük yaşam alanı olarak değerlendirmek; evin en büyük bölümünden daha iyi faydalanmayı sağlıyor. Salonda verimli alan kullanımı için uygulanması gereken en önemli püf noktaları; yerleşim planının yapılması ve odaya yerleştirilecek mobilyaların en kullanışlı şekilde konumlandırılması oluyor. Örneğin salon, oturma odası olarak kullanılacaksa televizyon ünitesinin koltukların merkezine konumlandırılması gerekiyor. Yemek odası, koltuk takımlarının bulunduğu bölümün karşısına yerleştirilerek daha rahat bir kullanım sağlanabiliyor.

Kullanmadığınız Eşyalarınızı Salonda Depolayın

Sık kullanılmayan eşyalar için geniş salonlar ideal bir depolama alanı olabiliyor. Salonun görselliğini bozmadan eşyaları depolamak için sandıklı koltuklardan faydalanılabiliyor. Ev tekstili ürünleri ve aksesuarlar koltukların sandık bölümünde muhafaza edilebiliyor. Tabak-fincan takımı ve dekoratif süs eşyaları konsol, gümüşlük veya vitrinlerin camlı bölümlerinde; sık kullanılmayan mutfak gereçleri ve diğer zücaciye ürünleri ise vitrinin dolap ya da çekmecelerinde saklanabiliyor. Evin diğer odalarında kitaplığa ayrılacak yer yoksa, kitaplar raflı TV ünitelerine dizilebiliyor. Daha fazla alana ihtiyacı olanlar çekmeceli veya bölmeli orta sehpaları ya da dolaplı TV ünitelerini tercih ederek daha çok yer kazanabiliyor.

Top