Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Balon Ödeme Ne Demek?

Balon Ödeme Ne Demek?

Son yıllarda kredilere artan talep nedeniyle bankalar da ödeme şekillerinde oldukça değişik yollar izlemeye başladı. Balon ödeme de bunlardan biri. Balon ödemede, almış olduğunuz kredileri aylık olarak daha uygun şartlarda, son taksitte toplu olarak yapabiliyorsunuz. Ara ödemeli kredi ve balon kredi, en çok taksitlerin yüksek miktarlarda olduğu konut kredilerinde ve taşıt kredilerinde tercih ediliyor. 

Örneğin 60 ay vadeli bir konut kredisi aldınız. Konut aldığınız için aylık kredi geri ödemeleriniz yüksek gelecektir. Aylık ödeyeceğiniz yaklaşık 4200 TL’yi daha düşük miktarlarda ödeyip, son taksitte balon ödeme olarak tabir edilen toplu bir ödeme yapabilirsiniz. Bu kredi aylık ödemelerinizde sorun olduğu zaman işinize oldukça yarayacak bir kredi çeşididir. O dönem maddi durumunuzun çok da iyi olmayacağını biliyorsanız ancak buna rağmen hayalinizdeki evi almak istiyorsanız, elinize toplu bir miktar para geçtiğinde son taksiti topluca ödeyebileceğinizi düşünüyorsanız, bu tür krediler size göre olabilir. Balon ödemenin taksitlendirilmesi ve son ödemede yapılacak ödeme miktarı bankadan bankaya değişiklik gösterir. 

Balon ödeme yapılırken taksit tutarı, faizi ve vergi tutarlarının altında kalmayacak şekilde krediyi kullanan tarafından belirlenebilir. Bu tür krediler, evi ya da taşıtı aldıktan sonra, satın alınan malları satıp, elde edilen parayla krediyi kapatmak isteyen kişiler için oldukça uygun olan kredilerdir.

Balon Ödemeli Kredi Hangi Alımlarda Avantaj Sağlar?

Konut kredileri ödemelerinde bazı bankalar, kredi tutarının %30’unu taksite yaymak yerine, son vadede toplu olarak ödeme imkânı verirler. Bu şekilde ev almak isteyenler, hem istedikleri eve daha da çabuk kavuşur, hem de daha az aylık kredi geri ödemesi yaparlar. Bazı bankalar, bu krediyi; sabit faiz, toplu parayı yatırım araçlarında değerlendirme, gelecek toplu parayı beklemeden ev/taşıt sahibi olabilme, aylık ödemeleri düşürme imkânlarıyla ön plana çıkarırlar.

Balon Ödemeli Kredi Kimler İçin Uygundur?

Balon ödemeli kredi özellikle; konut ve taşıt gibi yüksek tutarlı alımlar yapmak, elindeki parayı yatırımda tutmak, aylık ödemelerini düşük tutmak, vade sonunda toplu ödeme yapmak, emekli ikramiyesi sonunda ev ya da taşıt almak isteyenler, toplu para bekleyenler ve yatırımcılar için oldukça uygundur.

Top