Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Balkonlarımız Bahçelerimiz Teraslarımız Artık Havası Değişmeli

Balkonlarımız Bahçelerimiz Teraslarımız Artık Havası Değişmeli

Balkonlarımız Bahçelerimiz Teraslarımız Artık Havası Değişmeli

Balkonlarımız, teraslarımız, bahçelerimiz ya da avlularımız doğru bir tasarımla bize şehir hayatının yoğun temposu içinde nefes aldırabilecek yerler olma potansiyeli taşıyorlar ama sıcak mevsimler haricinde de çoğu kez atıl bırakılıyorlar.

Büyük şehirlerde zaman zaman bir avuç toprağı bile görmekte zorlandığımız bugünlerde, birkaç metrekareden ibaret olsa bile kendinize ait bir bahçeye sahip olmak hiç de azımsanmayacak bir lüks sayılabilir. Ancak ne yazık ki sahip olduğumuz bu imkânı çoğu kez yeterince ve gerektiği şekilde değerlendiremiyoruz. Oysa ki elinizin altındaki bu alanları yalnızca birkaç küçük dokunuşla hiç çıkmak istemeyeceğiniz kendinize ait nefes alma köşeleri haline getirebilirsiniz. Bu dokunuşları yapmanın en kolay yolu da birbirinden şık dış mekân mobilyaları. Her bütçeye uygun çeşitleri bolca bulunabilen ve hatta biraz uğraşla bazılarını kendi başınıza bile yapabileceğiniz bahçe mobilyaları, yalnızca bahçenize değil balkon ya da terasınıza da çok yakışabilir. Bu yazımızda sizler için birbirinden şık bahçe mobilyalarından oluşan harika bir derleme hazırladık.

Bahçeniz ve bütçeniz küçükse dert etmeyin

Bahçeniz yazın koca bir bostan yapmanıza elverecek ya da köpeğinizin bir şeyleri devirmeden koşmasına yetecek kadar geniş olmayabilir. Ama yine de küçük bir bahçede üstelik de son derece makul bütçelerle harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Bahçenizi bir parça derleyip topladıktan sonra, bahçe mobilyası olarak taşınabilir tarzdaki outdoor oturma gruplarıyla kendinize basit ama işlevsel bir oturma alanı hazırlayabilirsiniz. Her bahçe mobilyası mutlaka ahşap ya da bambu olmak zorunda değil, önemli olan işinizi görmesi ve bahçenize yakışması.

Olursa ahşap olmalı diyenler için

İster iç mekânlarda isterse de bahçe de olsun, ama illa ki ahşap olsun diyenlerdenseniz, kameriyeye getirilmiş modern bir yorum denilebilecek bu yazlık oturma alanı çok hoşunuza gidebilir. Izgaralı duvarları ve geniş açıklıkları sayesinde oldukça serin bir alan sağlayan bu ilginç konstrüksiyon aynı zamanda canlı bitkilerle dekore edilerek daha da şık bir hale getirilmiş. Tek kişilik salıncağı ise muhtemelen aile bireyleri arasında bir yer kapma savaşına yol açacak kadar güzel.

Bahçe şart değil

Dış mekân mobilyaları ile hayatınıza renk katmak için illa ki bir bahçe gerekmediğini en baştan belirtmiştik. Terasınızda ve hatta balkonunuzda da son derece şık dış mekân dekorasyonları yapabilirsiniz. Adeta mini bir bahçeye dönüştürülmüş bu teras da ne demek istediğimizi gayet iyi özetliyor. Eski bir el arabasının geliştirilmesi ile hazırlanmış bu oturma grubu ise misafirlerinizin aklını başından alacak.

Klasikten vazgeçemeyenler için

İçeride ya da dışarıda fark etmeksizin klasik çizgisini korumak isteyen okuyucularımız için de çeşitli bahçe mobilyası alternatifleri bugünlerde bolca bulunabiliyor. Klasik bir tasarıma sahip ve ahşap işçiliğiyle göz dolduran bu oturma grubu, keyifli ikindi çayları için mükemmel bir ortam sunuyor.

Güneşin tadını çıkarın

Güneşin tadını çıkarmak için deniz kenarına ya da bir havuza gitmek zorunda değilsiniz. Üstelik bunun içi yazı beklemenize de gerek yok. Bahçenize koyacağınız bir çift şezlong ile her mevsimin her güneşli gününde evinizin konforunda güneşlenebilirsiniz.

Ateş başı sohbetleri için hazır olun

Ateş başında arkadaşlarımızla toplanıp sohbet etmek, hep hayalini kurduğumuz ama pek nadiren gerçekleştirdiğimiz bir eylemdir. Oysa ki bir ateş yakıp başına toplanmak ne kadar zor olabilir? Hiç zor olmadığı aşikar, hele ki elinizin altında bunun gibi basit ama işlevsel bir bahçe mobilyası varsa.

Kendiniz de yapabilirsiniz

Endüstriyel paletlerden yapılan mobilyalar bugünlerde çok moda. Üstelik kendin-yap projeleri için son derece elverişli olan bu paletleri sıfıra yakın bir maliyetle temin edebilir ve kendi bahçe mobilyanızı kendi emeğinizle yapabilirsiniz.

Top