Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Anlaştıktan Sonra Daha Yüksek Bir Fiyat Teklifi Aldıysanız Yapmanız Gerekenler?

Anlaştıktan Sonra Daha Yüksek Bir Fiyat Teklifi Aldıysanız Yapmanız Gerekenler?

Anlaştıktan Sonra Daha Yüksek Bir Fiyat Teklifi Aldıysanız Yapmanız Gerekenler?

Evinizi satmak için pek çok alıcı ile görüşmelerinizin ardından, sonunda en uygun alıcıya karar vererek anlaşma yaptınız, her şeyin tamamlandığını düşündüğünüz aşamada ise başka bir alıcı eviniz için çok daha yüksek fiyat verdi. Peki, böyle bir durumda ne yapacaksınız? Anlaşmaya vardıktan sonra daha yüksek fiyat veren bir alıcı ortaya çıktığında, pek çok kişi anlaşmadan vazgeçmenin tatsız ve etik olmayan bir durum olduğunu, hatta yasal anlamda sorun çıkaracağını düşünür. Yine de evini satarken daha yüksek bir fiyat beklentisinde olmak satıcının hakkıdır ve bu doğrultuda anlaşmadan vazgeçmek mümkündür.

Ev satışı için anlaştıktan sonra daha yüksek bir fiyat teklifi aldıysanız işte yapmanız gerekenler:

Kontratınızı Gözden Geçirin

Satıcının teklifi kabul etmesi, kontrat yapılmadan gerçek anlamda ev satışının gerçekleştiğini göstermez. Kontrat alıcı ve satıcı arasında sahip olunan hak ve yükümlülükleri yasal düzenlemeler çerçevesinde belirleyen bir sözleşmedir. Bu açıdan, kontratı henüz imzalamadıysanız, ev satışından vazgeçme hakkınız vardır. İlk alıcı ile aranızda bir kontrat imzaladıysanız bile, bu kontratın bazı yan hükümlerinden yararlanılabilir. Bu hükümler, alıcı ve satıcının her biri açısından ev satışı ile ilgili zorunlulukları kapsar. Alıcının 30 gün içerisinde ipotek işlemini tamamlamaması durumunda, satışın iptal edilmesi en geçerli kurallardan biridir. Diğer taraftan, ekspertiz sırasında var olan tadilat ve tamir işlemlerinin yapılmaması da alıcıların lehine satışı sonlandırma hakkı tanıyan hükümler arasında yer alır.

Yüksek Teklifi Yedek Olasılık olarak Kabul Edin

Genel olarak ev satmak isteyen kişilerin çok fazla seçeneği olmaz. Birkaç ciddi alıcı üzerinden değerlendirme yapılır. Alıcılar, anlaşma yaptıktan sonra bile ev onarım maliyetleri ya da verilen teklifi yüksek bularak aniden vazgeçebilirler. Bu doğrultuda, ikinci fiyat teklifini ikinci seçenek olarak kabul ederek, zor durumda kalmaktan kurtulabilirsiniz.

İlk Alıcıyla Hemen İletişime Geçin

Evinizi daha yüksek fiyat veren kişiye satmaya karar verdiyseniz, ilk anlaşma yaptığınız kişiyle hemen iletişime geçerek, aldığınız depozitoyu iade edebilir ya da bu kişiden karşı teklif sunmasını isteyebilirsiniz. Bu durumda alıcı bu seçenekleri değerlendirebilir ya da herhangi bir teklif vermeyerek, yasal yollara başvurabilir.

Hukuk Müşavirine Danışın

Mal alım satımı ile ilgili kurallar kontratlara göre şekillenir. Bu açıdan, teklifler arasında herhangi bir karar vermeden, sizin ve karşı tarafın hakları konusunda bir hukuk müşavirine danışabilirsiniz. Bu sayede, hem satıştan vazgeçme konusunda ne yapabileceğinizi öğrenebilir, hem de anlaşma sonucu doğabilecek olası ceza ve ek vergi yükünden kurtulabilirsiniz.

İlk Başta Önleminizi Alın

Ev satarken, ilk başta fiyat beklentilerinizi doğru bir şekilde belirleyerek, bu yönde gelen tekliflerin tamamını değerlendirmeye alabilir ve en doğru kararı verebilirsiniz. İstediğiniz en iyi seçenekle karşılaşana kadar da alıcılarla tam bir anlaşmaya varmamak, sonrasında cayma hakkının doğuracağı sonuçları önlemek açısından faydalı olacaktır. emapark.com ve emapark.az satılık konut ilanları ile geniş kitlelere ulaşabilir, evinizi istediğiniz fiyatlarla kolayca satabilirsiniz.

Top