Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Yatak Odanızda Şıklık Rüzgarı

Yatak Odanızda Şıklık Rüzgarı

Yatak Odanızda Şıklık Rüzgarı

Yatak odalarımız genellikle evlerimizin diğer odalarına kıyasla oldukça ihmal ettiğimiz, dekorasyonu üzerine fazlaca düşünmediğimiz odalardır. Oturma odaları evlerin vitrini gibi görülür ve dekorasyonla ilintili bütün parlak fikirler buraya yoğunlaştırılır. Yatak odaları içinse bu durumun neredeyse tam tersi söz konusudur.

Oysa yatak odamızın rahat ve şık olması, yaşam kalitemiz üzerinden son derece dolaysız bir etkiye sahiptir. Yani yatak odanızı sadece yattığınız ve bu süre zarfında da haliyle etrafı görmediğiniz bir yer olarak düşünmeyin. Uyurken ve uyandığınızda gördüğünüz şeyler ruh halinizi belirlemede oldukça etkendir. Bu yazımızda yatak odanızın havasını bir anda değiştirecek, şıklık rüzgarları estirecek birbirinden güzel 8 fikri sizler için bir araya getirdik. Dilerseniz bu fikirlere biraz daha yakından bakalım.

1- Bir mobilya bile her şeyi değiştirebilir

Bir odayı güzelleştirmek için her zaman onu baştan aşağı değiştirmeniz gerekmez. Bazen tek bir parça, en küçük bir eklenti bile odanızın bütün havasını değiştirebilir. Bu yatak odasında değişim görevini son derece modern bir tasarıma ve iddialı bir ahşap işçiliğine sahip ilginç tuvalet masası üstlenmiş. Sonuç ise gerçekten çok başarılı.

2- Eskimeyen aksesuar: Duvar yazıları

Duvar yazıları ve duvar çıkartmaları uzunca bir süredir bol çeşitleriyle pek çok yerde bulunabiliyor. Oldukça düşük maliyetli ve kolay uygulanabilen bu aksesuarlar, yatak odanızda neredeyse ışık hızında bir değişim yaratmanıza olanak sağlayabilir. Üstelik ucuz ve kolay uygulanır olmalarına rağmen ortaya koydukları sonuçlar hiç de fena değil.

3- Yatak başı deyip geçmeyin

Pek çoğumuz evlerimizde takım halinde satılan yatak odası mobilyalarının bir parçası olan karyola ve yatak başlarını kullanırız. Çünkü böylesi genellikle daha ekonomik ve daha kolay bir çözümdür. Ama artık bunlardan sıkılmaya başladıysanız, yeni bir yatak başı odanıza renk getirmek için harika bir seçenek olabilir. Üstelik yalnızca yatak başını değiştirirseniz size maliyeti de çok yüksek olmayacaktır.

4- Basit ve yaratıcı aydınlatma çözümleri

Geçmişte hemen her evde iki temel aydınlatma çeşidi bulunurdu. Bunların ilki hepimizin gayet yakından tanıdığı, bir duydan sarkmak dışında bir özelliği olmayan klasik ampullerden ibaret olan aydınlatmalar. İkincisi ise büyük ve gösterişli avizeler. Şimdiyse bu ikisinin arasında kalan sayısız çeşitte aydınlatma elemanı bulmak mümkün. Üstelik bunlardan bir iki tanesiyle yatak odanızın havasını baştan aşağı değiştirebilirsiniz.

5- Simetrik ve asimetrik raf grupları

Yatak odalarında gereksiz eşya ve aksesuarlar bulundurmak uzmanlar tarafından çok önerilmiyorsa da, birkaç parça resim çerçevesi ve birkaç kitaptan da kimseye zarar gelmez. Bunlar için basit bir raf grubu kullanabilirsiniz.

6- Kendi tarzınızı yaratın

Evinizin herhangi bir bölümündeki dekorasyonda değişiklik yapmak istiyorsanız ilk iş olarak alışveriş sitelerine yönelmenize gerek yok. Bazen elinizin altındaki birkaç parça eski eşyayı dönüştürerek bile harika şeyler yaratabilirsiniz. Bu yatak odası farklı kendin-yap projelerinin başarıyla harmanlandığı bir alan olarak dikkat çekiyor.

7- Kontrast önemlidir

Yatak odalarımızda beyaz, krem rengi, bej, açık toprak tonları gibi pastel tonları sıkça tercih ederiz. Sakin, huzurlu bir ortam ve kaliteli bir uyku için bunlar prensipte doğru tercihlerdir. Ancak bazen bu pastel tonlar bize biraz donuk gelebilir. Bu durumda basit bir kontrast dokunuşuyla bütün resmi baştan yaratabilirsiniz.

8- Karıştırın, yakıştırın

Size dayatılanı yapmak zorunda mısınız? Bizce değilsiniz. Öyleyse reklamlardaki, mobilya mağazalarındaki simetrik, birbirini tekrar eden mobilya takımlarını unutun. Dilediğiniz parçaları dilediğiniz şekilde bir araya getirin. Sonuçta söz konusu olan sizin yatak odanız, o halde kuralları belirleyecek olan da sizsiniz. Yaratıcılığınız dışında hiçbir şeyin sizi sınırlamasına izin vermeyin!

Yatak Odanızda Şıklık Rüzgarı

Top