Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Trend Mi Tarz Mı: Rölyef Aynalar

Trend Mi Tarz Mı: Rölyef Aynalar

Çeşitli şekiller verilerek, varak, rölyef ayna gibi farklı süslemeler eklenerek daima kullanılır. Ayna, icat edildiği zamanlardan beri bir dekorasyon objesi olarak güçlü duruşunu korur.

Rölyef, basitçe kabartma demektir. Yüzey üzerine yapılan kabartmalara da çökertmelere de aynı isim verilir. Rölyef, hem eşyalarda hem zeminde hem duvarlarda hem heykellerde her tip yaşam alanında kullanılabilen bir dokusallık örneğidir.

Aynaların dekorasyondaki yeri

Aynalar bazı evlerde banyo gibi sadece ihtiyaç olan alanlarda kullanılırken, bazı mekanlarda da bir dekorasyon objesi olarak, düşünerek seçilirler. İki tutum arasındaki fark çok belirgindir. Dekoratif obje olarak stratejik noktalarda ve doğru tarzlarda seçilerek kullanıldığında, mekanı büyütür, aydınlatır, ortamdakilere neşeli ve iyimser bir his verilmesine yardımcı olur.

Rölyefli aynalar ise çerçevesinde veya gövdesinde çeşitli kabartma süsler bulunan aynalardır. Bu tarz aynalardan bahsedildiğinde çoğu kişinin gözünün önünde, altın rengi, doğa ve çiçek temalı, sarmaşık veya melek desenli, gösterişli, daha eskiye ait bir görünüm canlanır. Oysa rölyefli aynalar günümüzde bunlardan çok daha farklı tarzlarda, modern görünümlerle üretilirler. Klasik işlevlerini yerine getirirken, bir yandan da dekorasyona farklı bir soluk katarlar.

Rölyef aynanın modern yüzü

Çerçevesiz bir ayna, basit ve özensiz bir görünüm sergiler, çoğunlukla yokluğu, varlığına tercih bile edilebilir. Avangart bir evde seçilen klasik varak rölyefli aynalar, mekana ihtişam ve zenginlik katar. Aynı ayna, modern döşeli bir mekanda kitcsh olmaktan öte gidemez. Bu durumda düşünülmesi gereken şey, rölyef aynanın demode mi tarz mı olduğu değil, mekana uygun olup olmadığıdır.

Modern ve keskin hatlı döşenmiş bir evde, metal geometrik şekillerle rölyefli bir ayna yapılan diğer seçimlerin altını çizer. Romantik bir sahil evinde rölyefi deniz canlıları ve kabuklardan oluşan ayna, hafiflik hissi verebilir. Retro tasarıma sahip mekanlarda, klasik rölyefli ama parlak kırmızı renge sahip bir ayna, ortama canlı bir dokunuş katar. Rölyefi de aynalardan oluşan aynalar ise her mekan ve tarzla uyum sağlayabilirler.

Dekorasyonda odak noktası

Otel lobileri, müzeler, sunum alanları gibi girildiği anda büyüklük ve ihtişam hissi verilmek istenen mekanlarda dekorasyon, kilit parça olan rölyefli aynalardan başlanarak yapılır. Girişte tam karşıya gelen alana sıklıkla rölyefli aynalar ve su birlikte kullanılarak devamlılık ve genişlik hissi verilir. Benzer uygulamalar evlerde de çok rahatlıkla yapılabilir.

Rölyef aynalar çok eskiden günümüze değin kullanılan, zevkli parçalardır. Girdiği mekanlara özellik ve değer katarlar.

Top