Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Ticari Gayrimenkul Ne Demek?

Ticari Gayrimenkul Ne Demek?

Kazanç Elde Edilen Yerdir.

Ticari gayrimenkul nedir sorusunun en basit cevabı içinde faaliyet göstererek kazanç elde edilen yerdir.

Ticari gayrimenkul örneği verecek olursak; fabrika. Fabrikalar birer ticari gayrimenkuldür ve faaliyetinde de para kazanılmaktadır. Bir diğer örnek ise ofisler. Ofislerden de para kazanmak mümkündür. Ancak konutlar ticari gayrimenkul sınıflamasına dahil edilmezler. Çünkü evlerin içinde faaliyette bulunup para kazanılması mümkün değildir.

Ancak arsalarda durum biraz farklı olmaktadır. Normal şartlarda arsalar ticari gayrimenkuller olarak sınıflandırılmazlar. Sanayi imarlı arsalardan kazanç elde etmek mümkün olduğu için bu sınıflandırma içine dahil edilmesi çok da yanlış sayılmamaktadır.

Ticari gayri menkuller, mülkün üzerinde para kazanmak amacıyla satın alınan herhangi bir arsaya karşılık gelir. Bu geniş tanım, sanayi üretimi ve apartman kompleksleri için kullanılan emlakları da içerebildiği için, esas olarak bu kategoriden hariç tutulan tek gayrimenkul konutlardır. Ticari gayrimenkuller genellikle alışveriş merkezleri, ofis binaları, restoranlar, oteller ve sahibinin gelir elde etmeyi beklediği herhangi bir mülk için kullanılır. Ayrıca, para kazanma özelliğine sahip olma potansiyeline sahip boş arazileri de içerebilir.

Gayrimenkul, konut ve ticaretin iki ana kategorisine ayrılabilir. Konut mülkiyeti, yalnızca bir bireyi veya aileyi barındırma amacıyla inşa edilmiş evleri içerir. Ticari gayrimenkuller başka her şeyi içerir, ancak bazen apartman kompleksleri veya fabrikalar gibi endüstriyel binalar konut olarak etiketlenir. Kısacası, eğer birisi bir parça toprak veya mülk satın alır ve bu mülkten gelir elde etmeye çalışırsa, o zaman ticari olarak kabul edilir.

Ticari gayrimenkulü neyin oluşturduğu kategorisinde, birkaç küçük bölüm var. Perakende gayrimenkuller, otellerden alışveriş merkezlerine ve alışveriş merkezlerine, tıp merkezlerinde kullanılan binalara ve daha pek çoğuna kadar her şeyi içerdiğinden, ticari kategorinin en büyük kısmıdır. Ofis gayrimenkulleri, bir veya daha fazla işletme barındırabilen ofis binaları içermektedir. Bu durumda, bina sahibi, bina içindeki bireysel işletmeler tarafından ödenen kiradan kâr elde eder.

Top