Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Ters Dubleks Ne Demek?

Ters Dubleks Ne Demek?

Salon Ve Mutfağın Dairenin Üst Katında Bulunduğu Yapı türü!

Ters dubleks, dubleks yapıların aksine girişte bulunan salon ve mutfağın mimari olarak binanın veya dairenin üst katında bulunduğu yapı türü. Günümüzde mimarlar yapıların tüm kullanım alanlarından en fazla şekilde yararlanabilecek biçimde binalarda düzenlemeler ve uygulamalar yapmaktadırlar.

Kalabalık ailelerin tercihi daha geniş olması nedeni ile dubleks daireler olarak öne çıkarken verilen ilanlarda yer alan ters dubleks ibaresi de merak konusu oluyor. Özellikle de internetten ev arayan kişilerin diğer dubleks daire fiyatları ile kıyaslandığında çok daha uygun fiyatlarla daha fazla ilgi gösterdiği ters dubleks nedir?

TERS DUBLEKS NEDİR?

İki katlı evlere dubleks daire adı verilmektedir. Bulunduğu konuma göre çatı dubleksi, ara dubleks ve ters dublek olmak üzere 3 farklı dubleks daire tipi bulunmaktadır. En üst katta yer alan dubleks dairelere çatı katı dubleksi adı verilmektedir. Bu dairelerde açık teras, kapalı teras ya da çatı katı seçenekleri bulunur.

Dubleks dairenin iki ara kat arasında yer alması durumunda ise ara kat dubleksi adı verilir. Örneğin binanın birinci ve ikinci katında yer alan ancak içten merdiven ile birbirine bağlantısı bulunan daireler ara kat dubleks olarak kabul edilir.

Ters dubleks

Dubleks yapıdaki kat planının yer değiştirdiği daire tipidir.

Salon ve mutfak, dairenin giriş katının üst katında yer alır. Yatak odaları ve banyo, giriş katındadır.

Top