Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Taşınmak için En Doğru Zaman Sonbahar!

Taşınmak için En Doğru Zaman Sonbahar!

Taşınmak için En Doğru Zaman Sonbahar!

Taşınma işlemleri her zaman hüzün dolu ve yorucudur. Özellikle de doğru zamanda taşınmadığınız zaman bu işlemlerin sizin için çok daha yorucu olabilir. Bu yüzden taşınacağınız zamanı çok iyi seçmeniz gerekir.

Yeni bir ev ya da dükkan bulmak, eşyaların toplanması, nakliye firmasının bulunması, eşyaların taşınması ve yerleştirilmesi gibi işlemlerin rahatlıkla yapılabilmesi için doğru zamanı değerlendirmelisiniz.

Söz konusu taşınma zamanı olduğunda işlemlerin sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesi için en uygun zaman sonbahardır. Bu mevsimde gerçekleştirilen taşınmaların daha rahat olduğunun ve taşınmak için en doğru zamanın sonbahar olduğunun 5 kanıtını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Ev ve Dükkan Bulmak Daha Kolay

Sonbahar, okulların açılma sezonu olduğundan dolayı her ne kadar yılın başlangıcı ocak ayı olsa da sezon başlangıcı sonbahar olarak kabul edilir. Okullar açılmadan önce pek çok kişinin yer değişikliklerini yapmış olması sebebi ile sonbahar aylarında ihtiyacınız olan ev ya da dükkanı daha rahat bulabilirsiniz.

Mevsim Şartları Daha Uygun

İlkbahar aylarının bol yağmurlu olması ve ne zaman yağmur yağacağının belli olmaması, kış aylarında karlı günlerin olması ve yaz aylarında sıcaklıkların dışarıda yürüyüş yapmayı bile zor hale getirmesi sebebiyle sonbahar taşınmak için daha doğru bir zamandır. Taşınma işlemleri sırasında eşyaların toplanması ve taşındıktan sonra da yerleştirilmesi gibi işlemler çok hareket etmenizi gerektirdiğinden yaz aylarında taşınmak doğru değildir. Kış ve ilkbahar aylarında eşyaların yük araçlarına yüklenmesi ve araçlardan indirilmesi konusunda sıkıntı yaşanabilir. 

Nakliye Ücretleri Daha Düşük

Genel olarak yıl içerisinde gerçekleştirilecek olan nakliye işlemleri sırasında ilkbahar aylarında yaşanan yoğunluk ile kış ve yaz aylarında nakliye işlemlerinin zorluğu sebebi ile bu mevsimlerde nakliye ücretlerinin daha yüksek olduğunu görebilirsiniz. Sonbahar aylarında ise taşınma zamanı olarak uygun koşulların olması ve yoğunluk yaşanmaması sebebi ile fiyatlar çok daha düşük olur.

Eşya Hasarı Daha Az Olur

Taşınma, taşınma zamanı, taşınma işlemleri ve yerleşme söz konusu olduğunda sonbahar aylarında gerçekleştirilen taşınmalarda eşya hasarının daha az olduğu görülür. Özellikle mevsimin eylül ve ekim aylarında yağışların az olması sebebi ile araca eşya yüklerken, eşya taşınırken ya da yüklenirken eşyalarınız daha az hasar görür. Yağışa bağlı sorunlar nedeni ile eşyalarınızın hasar görme riski kesinlikle daha az olur.

Daha Az Yorulursunuz

Sonbahar aylarında gerçekleşen taşınma işlemleri sırasında kış aylarının soğuğu ya da yaz aylarının sıcak ve bunaltıcı havası olmadan taşınmak daha az yorulmanızı sağlar. Özellikle taşınma sırasında eşyalarınızı toplarken ya da yerleştirirken üşüme ya da sıcaktan terleme gibi sorunlar yaşamamanız daha az yorulmanızı mümkün kılar. Bu yüzden taşınmak için sonbaharı beklemek daha doğru bir karardır.

Top