Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Stüdyo Daire Aslında Çok Daha Geniş Ve Rahat Olabilir, Nasıl Mı?

Küçük yaşam alanlarını olduğundan daha geniş göstermek için çeşitli dekorasyon stilleri bulunuyor, küçük dokunuşlarla stüdyo apartmanı daha geniş gösterme sanıldığının aksine, zor bir iş değil ve kolaylıkla mümkün olabiliyor. Evinizi seviyorsanız, geniş bir alan elde etmek için daha büyük bir daireye taşınmak zorunda değilsiniz.

Kendi stüdyo dairenizi, yazıda sıralanan pratik önerileri izleyerek, geniş ve kullanışlı bir daireye dönüştürebilirsiniz.

Açık renklerin sihrinden yararlanın

Küçük bir daireyi düzenli, dingin ve ferah göstermenin ilk koşulu, olabildiğince aydınlık görünmesini sağlamaktır. Bunun için öncelikle duvarlarda kullanacağınız renklerin bej, beyaz, ekru gibi aydınlatıcı renkler olmasına özen göstermelisiniz.

Renkli duvarlardan hoşlanıyorsanız o zaman yapmanız gereken, bulunduğunuz mekandaki tek bir duvarı zevkinize uygun bir renge boyamak olacaktır. Duvarlarda tablolar bulundurmanız, stüdyo apartmanı daha geniş gösterme bakımından, dekorasyona derinlik kazandıracaktır.

Küçük mekanlarda halı kullanımı, dikkat edilmesi gereken başka bir konuyu oluşturuyor. Kullanacağınız halının karışık desenli olmaması ve mümkün olduğunda açık renk tonlarda olması büyük önem taşıyor.

Zeminde kullanacağınız döşemenin cinsi, parke gibi ahşap malzemelerden oluşuyorsa, renginin mobilya renklerinizle uyumlu, açık renklerden seçilmesi, büyük avantaj oluşturuyor. Parke kullanıldığı durumlarda, zeminde halı olmaması ya da mümkün olduğunca küçük bir halı tercih edilmesi, daha şık ve daha geniş bir görünüme imkan sağlıyor.

Raflar ve dolaplar her şeyi toparlar

Stüdyo dairenizi düzenlerken, bolca raf ve dolap edinmelisiniz. Bunun için, evinizin duvarlarından, banyo ve mutfaktaki lavabo altlarından faydalanabilirsiniz. Evinizin duvarlarına asacağınız raflara, süs eşyalarınızı, kitaplarınızı ve hatta mutfak eşyalarınızı koyabilirsiniz. Dolaplar, küçük mekanlarda en büyük yardımcılarınızdan biridir. Mümkün olan her yere dolap yerleştirmek, evinizde açıkta kalmasını istemediğiniz tüm dağınıklığı toparlayarak, mekanın daha geniş görünmesini sağlayacaktır.

Dolaplar demişken, stüdyo dairenizin içinde kullanacağınız mobilyaların, fonksiyonel ve portatif özellik taşımaları da büyük önem taşıyor. Yatağınızın bazasını sandıklı tercih etmeniz, evdeki fazlalıkları saklamanıza yardımcı olacaktır. Açınır – kapanır özellikteki masa ve dolap içine gizlenen yatak ve kitaplıklar da, kullanılmadıkları zamanlar dolap içine gizlenerek, alan genişletmesi sağlayabilir.

Stüdyo apartmanı daha geniş gösterme

Dairenizi geniş göstermenin önemli yollarından bir diğeri de, ışıklandırma ve aksesuarlardır. Mekan içerisinde kullanacağınız aydınlatmaların, mümkün olduğunca tavana yakın konumlandırılması, ferah bir ışıklandırma sağlayarak, dairenizin geniş görünmesine imkan sağlayacaktır. Mutfak ya da banyoda kullanacağınız bol ışık sağlayan şık bir avize hem estetik bir görünüm sağlar hem de alanı geniş göstermeye büyük ölçüde yardımcı olur.

Evde canlı çiçek bulundurmak, küçük stüdyo dairenizi geniş göstermenin bir başka yoludur. Canlı çiçekler evdeki yaşanmışlık hissini verirken evinizin ferah havasını da canlandıracaktır. Evin çeşitli yerlerine yerleştireceğiniz bitkiler modern çizgilere sahip, pozitif enerjiyle dolu ve aynı zamanda samimi bir mekan yaratmanızı sağlar.

Top