Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Salonlar, En Çok Kullanılan Yerlerden, Dekorasyon Açısından Da Önem Taşırlar!

Salonlar, En Çok Kullanılan Yerlerden, Dekorasyon Açısından Da Önem Taşırlar!

En çok kullanılan yerlerden biri olan salonlar, ev dekorasyonu açısından da büyük önem taşır. Doğru dekore edilmeyen bir salon, çoğu zaman, kasvetli ve karmaşık bir ortama dönüşür. Oysa metrekaresi ne olursa olsun, doğru ve etkili dokunuşlarla, salonunuzu daha büyük ve kullanışlı bir hale getirmeniz mümkün.

Vazgeçilmez yaşam alanlarından biri olan salonlar, evdeyken en çok zaman geçirdiğimiz mekânların başında gelir. Günün yorgunluğunu atmak ya da arkadaş ve aile toplantılarının keyfini yaşamak için salonda ferah ve huzurlu bir atmosfer oluşturmak gerekir.

Siz de, şıklıktan ödün vermeden, daha keyifli ve kullanışlı bir salon görünümüne kavuşmak istiyorsanız, etkili salon dekorasyon önerileri ile ferah ve kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu

Odada en fazla alanı kaplayan duvarlar, hiç kuşkusuz, salon dekorasyonun en önemli ögelerin başında gelir. Bu doğrultuda, ilk olarak, duvarlar için odanın genel atmosferine uygun duvar rengini belirleyebilmek gerekir. Salonunuz küçükse, beyaz, krem, açık gri ve bej tonları, salonunuzu daha büyük ve geniş göstereceğinden, sizin için en ideal renkler olacaktır. Ayrıca, desenli ve üç boyutlu duvar kâğıdı ve poster seçeneklerini değerlendirerek, salonunuza derinlik katabilir, bu sayede, hem etkileyici hem de kullanışlı bir alana sahip olabilirsiniz.

Duvar Rafları ve Dolaplar

Son dönemlerde duvar dekorasyonunda öne çıkan raf sistemleri, estetik görünümleri ile yaşam alanlarına şık ve modern bir görünüm kazandırırken, aynı zamanda alandan tasarruf etmeye yardımcı olur. Duvar rafları kullanarak, salonunuzda karmaşa yaratmadan aksesuarlarınızı ve diğer eşyalarınızı daha düzenli ve şık bir biçimde sergileyebilirsiniz. Yanı sıra, salondaki ölü köşelerde kullanacağınız ince uzun dolaplar, kullanışlı salon dekorasyonunuz için uygun olacaktır. Eğer yemek masanızı da salonda kullanıyorsanız, masanın bulunduğu bölüme ait duvarda kullanacağınız raf dolaplar ile eşyalarınız için saklama alanı oluşturabilirsiniz.

Minimal Tasarımlar ile Ferah Salonlar

Kullanışlı ev dekorasyonunun temeli doğru mobilya seçimine dayanır. Bu açıdan, salonunuzu daha kullanışlı hale getirmek için mobilya seçimine özen göstermeniz gerekir. Küçük ve dar bir salona sahipseniz, rahat hareket edeceğiniz bir alan yaratmak için köşe koltuk modellerini tercih edebilirsiniz. İşlevsel ve konforlu tasarımlarıyla salonunuzda istediğiniz açıda konumlandırabileceğiniz bu koltuklar, salonunuza kullanışlı ve modern bir görünüm katacaktır. Ayrıca, istediğiniz zaman yatağa dönüşebilen köşe koltuklar, yatılı misafirleriniz için yer kazandıracaktır.

Salonunuzda kullanacağınız diğer eşyalar için, küçük ve fonksiyonel tasarımları tercih ederek de salonunuzu kullanışlı bir hale getirmeniz mümkün. Küçük salonlar için en uygun seçeneklerden biri olan fonksiyonel orta sehpalar, gerektiğinde kitaplık, çalışma masası hatta yemek masası haline gelerek, ek alan ihtiyacını ortadan kaldırır ve salonda çok yönlü bir kullanım sağlar. Yanı sıra, sehpa yerine, rengârenk puflar üzerinde kullanacağınız dekoratif tepsiler ile orta sehpa görünümü yakalayabilir, istediğiniz zaman tepsiyi kaldırarak oturma alanı açabilirsiniz.

Kullanışlı salon görünümü için, alanın büyüklüğüne göre doğru bir yerleşim istediğiniz etkileyici ve ferah alana kavuşmanızı sağlar. Bu doğrultuda, salonda sıklıkla kullanılan TV ünitelerini de doğru seçmek ve yerleştirmek gerekir. Salonunuz büyükse, duvarı tamamen kaplayan raflı TV ünitelerini tercih ederek, kitap ve diğer aksesuarlarınız için tek bir depolama alanı oluşturabilirsiniz. Küçük bir salonunuz varsa, küçük bir TV sehpası kullanarak ya da televizyonu duvara sabitleyerek, daha geniş görünen bir salon elde edebilirsiniz.

Top