Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Ruh Halinizi Yatak Odanızın Renkleri Etkiliyor Olabilir!

Ruh Halinizi Yatak Odanızın Renkleri Etkiliyor Olabilir!

Mekânda kullanılan renkleri de aynı şekilde kişinin ruh hali üzerinde etkiliyken, aynı zamanda karakter yapısının da bir yansıması olabiliyor. Dekorasyonun, insanların ruh hali üzerindeki etkisi oldukça büyük. Eşyaların yerleşiminden aydınlatmaya, odanın genel tarzından kullanılan en küçük aksesuarlara kadar her bir detay ise farkında olmadan psikoloji üzerinde epey etkili olabiliyor.

Aynı şekilde evde en çok vakit geçirilen ve belki de en önemli bölüm olan yatak odası, renk seçimi açısından en çok dikkat edilmesi bölümlerin başında geliyor. Sizler için derlediğimiz renklerin enerjisi hakkında fikir edinebilir ve ruh halinize göre uygulayacağınız yatak odası rengine karar verebilirsiniz!

Kırmızı

Enerjisi epey yüksek olan ve bu sebeple dikkatli kullanılması gereken bir renk olan kırmızı, yatak odası için elbette iyi bir seçimdir. Yine de hayatında sakinliğe ihtiyaç duyanlar bu rengi dikkatli kullanmalıdır. Loş ışık ise kırmızı rengin keskinliğini yumuşatmanın en iyi yoludur.

Sarı

Enerji dolu bir renk olan sarı, aynı zaman da mutluluğun da temsilcisidir. Özellikle yoğun stres altında çalışan ve sürekli öfkeli olan kişiler günün bitiminde sarı renk ile karşılaştıklarında pozitif enerji ile dolma imkanı bulur.

Mavi

Sakinleştirici ve dinginleştirici bir etkisi olan mavi, loş ışığın hakim olduğu yatak odalarında görünüm açısından oldukça hoş bir hava yaratır. Aynı şekilde kişinin ruh hali üzerinde de iyileştirici etkisi olan yatak odası rengi olarak da bilinir. Soğuk bir görüntü yaratmaması için mavi rengin hâkim olduğu yatak odası dekorasyonunda tamamlayıcı olarak sıcak tonlarda aksesuarlar kullanılmalıdır.

Yeşil

En huzurlu renk olarak kabul edilen yeşil renk, stres ve yorgunlukla baş etmenin yollarını arayan kişiler için idealdir. Çünkü vücudu ve sinirleri gevşeten bir etkiye sahiptir. Özellikle medikal alanlarda bu rengin kullanmasının da sebebi aslında budur. Tam olarak kanıtlanmış bir durum olmasa da, doğurganlık konusunda da psikolojik açıdan olumlu bir etki yaratır.

Mor

Zengin ve sofistike bir renk olan, gücü ve ihtişamı yansıtan mor; yaratıcı ve haraketli bir yaşam tarzına sahip kişiler için ideal yatak odası rengi arasındadır. Morun bu keskinliğini kırmak için açık lila ve leylak renkleri tamamlayıcı olarak kullanılabilir.

Turuncu

Hareket ve coşkunun sembolü olan turuncu rengi, kişinin daha neşeli bir ruh haline girmesine yardımcı olur. Dolayısıyla stres atmanın merkezi olan yatak odasında kullanılması sıklıkla tavsiye edilir. Elbette zor bir renktir ve bazı kişiler bu rengi olumsuz olarak algılayabilir. Bu yüzden doğru kullanılmalıdır.

Nötr Renkler

Geri kalan siyah, beyaz, gri ve kahverengi gibi nötr renklerse ruh halini çok fazla etkilemeyen aracı tonlardır. Yani esas renkleri tamamlayan renklerdir. Yine de doğru kullanılmadıklarında ruh hali üzerinde olumsuz bir etki bırakabilirler.

Top