Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Rengarenk Renkler Dış Cepheler

Rengarenk Renkler Dış Cepheler

Rengarenk Renkler Dış Cepheler

Renkler, dünyanın ve hayatın olmazsa olmazları. Gün ışığının varlığını anlamlı kılan, gözlerimizin ve beynimizin belki de en büyük mucizelerinden biri olan renklerin hayatımızda başka herhangi bir şeyle kıyaslanamayacak kadar büyük bir yeri var. Gündelik yaşamımızda çoğu zaman bu gerçeği unutabiliyoruz. Ama bir kez de tersinden düşünecek olursanız, renklere bakışınız büyük bir hızla değişebilir.

Dünyayı gri tonlarında gördüğümüzü bir düşünün mesela; ağaçların, çiçeklerin, gökyüzünün ve en sevdiğimiz yakınlarımızın yüzlerinin hep gri tonlarında olduğunu. Renkler aslında hayatımızı anlamlı ve yaşanır kılan çok temel yapı taşları gibiler. Ve üstelik çoğu kez biz hiç farkına varmadan pek çok şeyi belirleyici olabiliyorlar. Örneğin ev dekorasyonunda kullandığımız renkler ruh halimiz üzerinde son derece dolaysız bir etkiye sahipler.

Aynı şey renklerin kullanıldığı hemen her alanda geçerli. Evlerimizin dış cephelerinde genellikle mat ve gri tonlarında renkleri tercih ederiz. Oysa renklerin gerçekleri dış cepheler için de geçerlidir. Bu yüzden de canlı renklerde bir dış cephe, yalnızca bir evin değil, o evin bulunduğu tüm bir sokağın bile havasını tek başına değiştirebilir.

Bu kadar da olmaz, bu mümkün değil diyorsanız, sizler için hazırladığımız bu derlemeyi inceledikten sonra fikriniz değişebilir. Dilerseniz bu birbirinden güzel renkli dış cephe örneklerine biraz daha yakından bakalım.

Yeşiller İçinde Sarı Sıcak Bir Dış Cephe

Sıcağın, yazın ve güneşin rengi sarı, aslında dış cephelerde pek rastladığımız bir renk değil. Zaman zaman oldukça donuk ve soğuk sarı tonlarını kimi apartmanların dış cephelerinde görebiliyoruz, ancak buradaki gibi capcanlı bir sarıyla dış cephelerde karşılaşmak pek kolay olmuyor. Peki ama neden? Yemyeşil bir bahçe içindeki ve etrafı türlü çeşit tropik bitkilerle sarılı bu eve bu kadar yakışan sarı dış cephe sizin evinize neden yakışmasın?

Küçük Dokunuşlar, Büyük Değişiklikler

Başta da söylediğimiz gibi, bazen bir evin dış cephesi yalnızca o evin değil, tüm bir sokağın havasını değiştirebilir, hatta karakterini, ruhunu belirleyebilir. Kırmızı harman tuğlayla kaplı dış cephesini parlak bir kırmızı tonuyla tamamlayan evin bu sokağa rengini vermediğini söylersek sizce de büyük bir haksızlık yapmış olmaz mıyız?

Doğanın İçinde Capcanlı Bir Kulübe

Etrafı yemyeşil ve kocaman orman ağaçlarıyla kaplı, bahçesinde doğal taşlarla yalın ama bir o kadar da güzel bir peyzajın boy gösterdiği bu küçük ama sevimli orman kulübesi, normal şartlarda boyasız ahşap rengi olması beklenecek türden küçük bir yapı. Ama sahipleri onu böyle bırakmaya razı olmamışlar ve etrafındaki yeşile kardeş olsun diye gök mavisine boyamışlar. Ve sonucu da gerçekten pek güzel olmuş: Ömre bedel bir kulübe.

Modüler ve Çevreci Bir Tasarım

Uzun yıllar yük taşıma amacıyla gemilerde hizmet vermiş konteynerlerin basit ama bir o kadar da işlevsel bir tasarımla buluşturulmasıyla inşa edilmiş bu ilginç yapı, geri dönüşümün ulaşabileceği noktaları göstermesi açısından olduğu kadar, çevreyle uyumlu yapıların da çok güzel olabileceğine kanıt oluşturması bakımından da oldukça önemli. Çevresiyle uyumunu dış cephesinde tercih edilen yumuşak yeşil tonuyla da devam ettirmeyi ihmal etmiyor.

Orman İçinde Kırmızı Bir Leke

Leke denince sanki olumsuz bir şey vurguluyormuşuz sanılabilir, ama gerçekte öyle değil. Bunu bir tablodaki bir fırça darbesi gibi düşünün. Yüz yıllık ağaçların ortasındaki bu harika dağ evi de gerçekten bir manzara tablosunu çağrıştıracak kadar güzel. Kırmızı rengiyle de ağaçların arasından bile çok uzaklardan görülmeyi başaran bu dağ evi, sahiplerinin ömrüne ömür katmak için adeta özel olarak tasarlanmış.

Rengarenk Renkler Dış Cepheler

Top