Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Popülerliğini kaybetmeyen Trend Vintage Tarz

Popülerliğini kaybetmeyen Trend Vintage Tarz

Popülerliğini kaybetmeyen Trend Vintage Tarz

Vintage tarz, popülerliğini kaybetmeyen dekorasyon trendini koruyor. Vintage tasarımlar geri döner mi sorusu, “hiç gitmedik ki” diyerek yanıtlanıyor. İşte Vintage tarın olmazsa olmazları…

Vintage tasarımlar kullanılmış olmaları ile sıfır ürünlerden ayrılıyor. Diğer tarzların yanında dekorasyona bir ruh ve yaşanmışlık katması ile ayrılan vintage tarz, aksesuarlardan mobilyalara kadar pek çok parçada kendini gösterebiliyor. Yalnız pahalı antikalar değil, ikinci el eşyalar, trend tasarımlar da vintage tarz için kullanıcılara ilham verebiliyor.

Vintage Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Vintage ev dekorasyonu kullanıcıların yaratıcılığı ile mümkün oluyor. Yıllarca bir büfe olarak kullanılan dolap yeni evinde ayakkabılık olabiliyor. Pikaptan duvar panosu görmek de mümkün oluyor, bisikletten mutfak tezgahı da… Objeler üretildikleri amaçlarla da kullanılabiliyor, farklı yerlere konularak dekoratif özelliğini yaratıcılıkla harmanlayabiliyor da… Vintage ev dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, eşyanın ruhunu kaybettirmemek. Cilalanan, boyanan, bazen tamir edilen objelerin ruhunu kaybetmesine neden olacak değişikliklerden uzak durmak gerekiyor. Eşyaların bakımını yaptıktan sonra, evin en çok hangi köşesine yakışacağı, hangi renklerle uyum göstereceği ve ne olarak kullanılabileceği sorusu akıllara geliyor. Doğru yanıtlar alındığında dekorasyon vintage tarzın örneği olmuş oluyor.

Vintage Dekorasyonda Dikkat

Vintage dekorasyonda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta eşyanın kombini oluyor. Vintage bir dolabın arkasındaki duvara nasıl bir tablo asılacağı da bilinerek dekorasyonun yapılması gerekiyor. Yan yana duran parçaların uyumu, dönemsel yakınlıkları ideal dekorasyonu yaratabiliyor. Vintage ürünün hangi yılların tarzını yansıttığına dikkat edilmesi bu nedenle önem taşıyor. Diğer eşyaların da en azından detaylarda aynı yılların özelliklerini taşıması veya tam olarak zıt olması önem arz ediyor. Tamamıyla aynı döneme ait eşyalarla döşeli bir oda da vintage etkisi için fazla sıkıcı ve müze gibi olacağından detaylarda uyumu yakalamak gerekiyor.

Vintage’ın Modası Geçmiyor

Vintage tasarımlar modası geçmeyen klasikler arasında sayılıyor. Vintage etkisi aksesuarlarla verilebildiği gibi eskitme mobilyalar kullanılarak da kazanılabiliyor. Country tarz ile kombinlenebilen vintage parçalar, bavul, pikap, plak, vazo gibi eşyalarla tamamlanabiliyor. Tablolar, yastık ve koltuk örtüleri gibi trend tasarımlar da tarzın pekiştirilmesinde kullanılabiliyor. Bir sokak bankı ev koltuğuna, kitaplık banyo dolabına dönüşebiliyor. Vintage tarz ile fark yaratmak isteyen kişilerin dekorasyon konusundaki tabularını yıkmaları ve hayal kurarak evi yerleştirilmeleri tavsiye ediliyor.

Vintage tasarımlar şıklığı, yaşanmışlığı, ruhu ve yaratıcı formu ile kullanıcıların gözdesi oluyor. İkinci el mobilyalar ile oluşturulabilecek vintage etkisi nostalji sevenlerin evlerinin ayrılmaz bir parçası haline geliyor.

Popülerliğini kaybetmeyen Trend Vintage Tarz

Top