Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Önemsememeniz Gereken Ev Satışı Önerileri!

Önemsememeniz Gereken Ev Satışı Önerileri!

Ev Satışı Önerileri!

İster yıllarca birikim yaparak satın aldığınız evinizde kendiniz oturuyor olun, isterseniz yatırımlık düşündüğünüz bir konutu satma sırasının geldiğini düşünün, ev satışı kararı hayatınızın en önemli kararlarından biridir. Birçok detayı defalarca gözden geçirmeniz, birçok şeyi planlamanız ve müstakbel alıcılara evinizi en güzel şekilde tanıtmanız gerekir. Ev satışı için çevrenizden alabileceğiniz öneriler de sürecinin en önemli parçaları arasında yer alır. Kulak asmamanız gereken ev satışı önerileri, dikkatle ayrıştırılması gereken hususlar arasında bulunur.

Konutunuz için fazla fiyat isteyerek kazancınızı artırın

Ev satışı sürecininde konut sahiplerinin en büyük yanılgılarından biri, evin satış fiyatını olması gerekenden çok daha yüksek belirleyerek daha fazla kazanç elde edeceklerine inanmalarıdır. Satış fiyatı evinizin lokasyonu, yaşı ya da bakımlı olup olmaması gibi faktörlerden etkilenir. Konutun olduğu muhitin gelişim aksında olup olmadığı da evin değeri belirlenirken öne çıkan unsurlar arasında bulunur. Diğer bir ifadeyle ev sahipleri satış için birçok şeyi birlikte değerlendirerek piyasa araştırması yapar ve bir bedel belirler.

Ancak ev satıcıları gibi potansiyel alıcılar da fiyat ve bedel konusunda araştırma yapabilir ve her türlü bilgiye sahip olabilir. Dolayısıyla eviniz için olması gerekenden fazla bir bedel talep etmeniz, satıştan yüksek kazanç sağlamanın tersine evinizin satış sürecinizi zorlaştırabilir. Hatta, gerçek olamayacak kadar yüksek bir fiyat belirlediyseniz, evinizle ilgilenen kişiler evi görmekten bile vazgeçebilir. Satış sürecinde fiyat belirlerken yapılabilecek en güzel şey evin durumu, muhiti, lokasyonu gibi unsurları birlikte değerlendirerek makul bir bedel istemektir.

Evinizi satmak için yaz aylarını bekleyin

Emlak piyasasında yaygın olan inanışlardan biri de gayrimenkul satışlarının sadece bahar ya da yaz aylarında yapılabildiği, dolayısıyla satış süreci için bu ayları beklemeniz gerektiğidir. Bahar ve yaz ayları evi görmek isteyenler ya da gerekli tadilat ve bakımlar için uygun zamanlar olabilir. Hatta bu aylarda kiralık ya da satılık konut piyasasının daha hareketli olduğunu da belirtmekte fayda var.

Ancak tüm bu gerekçeler satmak istediğiniz konut için kış aylarını tamamen gözden çıkartmanızı veya pas geçmenizi gerektirmez. Siz evinizi satmak için hazırsanız, potansiyel bir alıcı da hazır olabilir. Diğer bir ifadeyle, satış sürecine karar verdiyseniz bu kararınızı gerçekleştirmeyi sadece yaz aylarına sıkıştırmayın.

Satış öncesi tadilat yaparken kendi zevkinizi yansıtmayı unutmayın

Satışa çıkartmadan önce evinizin iç görünümü elden geçirmek ve tadilat yapmak satışa olan ilgiyi artırır. Aynı zamanda bakımlı bir ev, fiyatı da artırıcı bir unsurdur. Ancak satış öncesi evinize bakım yaptırırken tamamen kendi zevkinize göre kararlar almaktan sakının. Örneğin, son dönemlerde kırmızı, yeşil gibi canlı renkli duvarlar trend olabilir. Sizin için de canlı renkler keyifli ve enerjik bir yaşam alanı oluşturuyor olabilir.

Ama evinizin bu şekilde sizden izler taşıması, konutu görmeye gelen kişiler için zorlayıcı olabilir. Yani, tamamen kendi tercihlerinize göre düzenlediğiniz konutunuz potansiyel alıcılara yabancılaşabilir. Örneğin, alıcılar için açık renk duvarlar sizin tercihlerinize göre seçilmiş koyu renklerden daha albenili olabilir. Bu nedenle, bakımlı ve tadilat gerektirmeyen bir ev, satış sürecini hızlandırsa da, son trendlere göre tadilat yaparsanız evinizi daha çabuk satabilirsiniz önerisi her zaman işe yaramayabilir. mornot.com adresinden faydalanabilirsiniz.

Top