Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Ofis Masamızda Düzen Nasıl Olmalı,,

Ofis Masamızda Düzen Nasıl Olmalı,,

Ofis masası düzeni çalışanın motivasyonu ve çalışma verimi içim önem taşıyor. Yoğun mesai saatlerinde çalışma alanını düzenli tutmak biraz zor olsa da dikkat edilecek ufak noktalarla dağınıklığın üstesinden gelebilirsiniz. Yapılan araştırmalar çalışma masalarının düzeninin işveren ve insan kaynakları için de çalışanın karakteri hakkında bilgi verdiğini gösteriyor.

İşverenin gözünde iyi bir intiba bırakmak, çalışırken masanın labirentlerinde kaybolmamak, ofis masasının çevresinde var olan görünmez kara deliklerde eşya ve belge kaybetmemek, verimli bir çalışma ortamı hazırlamak için aşağıdaki 3 öneriyi dikkate alabilirsiniz.

Pratik Düzenleyicilerden Yardım Alın

Ofis masası düzenini sağlamak için düzenleyici kırtasiye malzemelerinden satın alabilirsiniz. Çalışanlar; raf düzenleyici, kalemlik, evrak havuzu, dosya düzenleyici gibi pratik yardımcılarla masalarına düzen getirebiliyor. Farklı modelleri bulunan düzenleyici kırtasiye araçları entegre yapma çiçekler, kaktüs saksıları ile süsleniyor. Farklı renkleri bulunan araçlar, organizer adıyla her kırtasiyede kolaylıkla bulunabiliyor.

Çalışanlar sevdikleri renklerde ürünleri tercih ederek motivasyonlarını artırıyor, masalarına renk katan malzemelerle çalışma alanlarını eğlenceli kılıyor. Gereksiz eşyalara veda ederek düzenleyicilere yer açılabiliyor. Çerçeveler içindeki eğlenceli anılar ile organizer araçlar kombinlenerek masalarda hoş bir görünüm ve düzen elde edilebiliyor. Çalışanların yaşamlarından parçalar içeren görseller masa alanını kişiselleştiriyor.

Arşiv Düzeninizi Gözden Geçirin

Çalışanların en büyük yükü olan evrakların düzeni en büyük sorunlardan birini oluşturuyor. Çalışanlar dosyalama sistemlerini, arşiv düzenini yeniden gözden geçirerek ofis masalarında istedikleri düzeni elde edebiliyor. Etiket makineleri ile her dosya programlı bir düzende toplanabilirken hardcopy evraklar taranarak online arşivlerde yer alabiliyor.

Çalışanlar evrak havuzunun raflarını yakın geçmiş işleri, bugün ilgilenilmesi gerekenler ve gelecek haftanın işlerine dair dokümanlar için üçe bölerek kullanabiliyor. Böylelikle acil lazım olabilecek her evrak el altında bulunurken düzen de sağlanıyor. Haftalık olarak yeniden düzenlenen evraklar, iş hakimiyetinizin de sürekli maksimum düzeyde olmasına yardım ediyor.

Sürekli Karışıklık Yaratan Eşyalara Çözüm Bulun

Sürekli karışan kablolar, bir türlü düzenlenemeyen CD’ler, yapılacak işler için alınan notlar da ofis masası düzeni için tehlike oluşturuyor. Her bir kablonun hangi elektronik alete ait olduğuna dair yapıştırılacak etiketler ve onları sabit tutacak küçük aparatlar kurtarıcı olabiliyor. CD’ler için CD düzenleyici dosyalardan destek alınabilirken küçük notlar için panolar kullanılabiliyor. Farklı renklerdeki not kağıtları işlerin aciliyetine göre notları kategorize etmenizi sağlarken masanın renkli görünümüne de katkı sağlıyor.

Siz de ofis masası için düzen getirecek öneriler ile masalarınızı düzenleyebilir, çalışmayı keyif haline getirebilirsiniz.

Top