Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Ofis Düzeni Sağlayacak Öneriler

Ofis Düzeni Sağlayacak Öneriler

Ofis Düzeni Sağlayacak Öneriler

Masa başı çalışan çoğu kişi gününün büyük ve önemli bir kısmını ofiste geçirir. Bu sebeple kendi evinde belli bir düzene sahip olan her birey, aynı düzeni çalışma ortamında da ofis düzeni görmek ister. Özellikle yoğun iş ortamı, birbirine girmiş evraklar, çalan telefonlar derken, var olan karmaşanın üzerine dağınık bir çalışma ortamının da eklenmesi elde edilebilecek verimi oldukça azaltır. İşte konsantrasyonunuzu ve verimliliğiniz arttıracak, ofisinizi düzenlemenizi sağlayacak öneriler…

Gereksiz her şeyden kurtulun

Dışarıdan bakıldığında en küçük objenin bile gerekli olduğu yanılgısı, ofis masalarında büyük bir karmaşaya yol açar. Bu yüzden öncelikle masanızda ve çevrenizde yer alan her türlü fazlalıktan kurtulmalı ve objelerin dizilimini kullanım önceliğinize göre yapmalısınız.

Saklama kutuları ile ıvır zıvır eşyalara çözüm bulun

Kırtasiye eşyaları ofis ortamlarının vazgeçilmezi olduğundan, onlar için hem kolay erişebileceğiniz hem de yer kaplamayacakları bir yer bulmalısınız. Bunun içinse en iyi çözüm olan hayat kurtarıcı saklama kutularından faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu tarz kutular ile ofisinize daha şık ve fonksiyonel bir görünüm de kazandırmanız mümkün.

Raflı mobilyalar kullanın

Ofisteki karmaşayı yok etmek ve fazla eşyalarınızı düzgün bir şekilde yerleştirecek bir yer istiyorsanız, seçiminizi çok raflı mobilyalardan yana yapmalısınız. Böylece büyük objelerin yanı sıra, klasör, kutu ve çeşitli kırtasiye ürünlerini de tek bir yerde düzenli bir şekilde toplayabilirsiniz. Ayrıca duvara ya da masanızın üst kısmına monte edeceğiniz dosyalıklar da ortamın dağınıklığını yok etmek için oldukça faydalıdır.

Kablo karmaşasından düzenleyici aparatlar sayesinde kurtulun

Bilgisayar, fotokopi makineleri, telefonlar ve yapılan işe bağlı olarak daha birçok cihaz çok sayıda kablo anlamına gelir. Dolayısıyla ofiste ortaya çıkan bu kablo karmaşasından kurtulmak, ofisinizi düzenlemenizi sağlayacak öneriler arasında en çok dikkat almanız gerekenlerden biridir. Bu yüzden birbirine giren kablolarınızı ayırmak için her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz ayırıcı aparatlardan kullanabilir, onları isimlendirebilir hatta ofisinizi renklendirmek için kablolarınızda renklendirme çalışmaları yapabilirsiniz.

Kullanışlı monitör standı ile hayatınızı kolaylaştırın

Çalışma alanınızın var olan düzeni kadar, tüm gün oturduğunuz yerin sağladığı konfor da oldukça önemlidir. Bu yüzden bilgisayarınızın göz hizanızda olacak ve vücudunuzu yormayacak seviyeye gelmesini sağlayan monitör aparatlarından edinebilirsiniz. Ayrıca bu tür aparatların üzerinde en çok kullandığınız malzemeleri hatta kahve fincanı koyabileceğiniz yerler de bulunduğundan işiniz çok daha kolay olacaktır.

Paravan ya da perde ile eşya kalabalığını ortadan kaldırın

Eğer ofisinizde çok fazla ıvır zıvır eşya varsa bunları bir dolapta toplayabilirsiniz. Dolabın ortamda çok kalabalık bir görüntü yaratmaması içinse araya perde ya da paravan koyarak çalışma ortamınıza sade bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Ofis Düzeni Sağlayacak Öneriler

Top