Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Nasıl Bir Ev Kiralamak Daha Mantıklı; Ucuz Ve Uzak Mı, Yakın Ve Pahalı Mı?

Nasıl Bir Ev Kiralamak Daha Mantıklı; Ucuz Ve Uzak Mı, Yakın Ve Pahalı Mı?

Genellikle nüfus yoğunluğunun fazla, konut seçeneklerinin kısıtlı olduğu şehirlerde kiralık ev bulmak oldukça zorlu bir süreçtir. Ev ararken merkezi muhitte ve pahalı dairelerle, şehre uzak fakat uygun fiyatlı evler arasında seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bütçenize ve beklentilerinize en uygun evi bulabilmek için öncelikle seçeneklerinizi iyi analiz etmelisiniz.

Önceliklerinizi Belirleyin

Kiralık ev aramaya başlamadan önce oturmak istediğiniz evin olmazsa olmaz özelliklerini belirlemeniz, arama sonuçlarını daraltmanıza yardım edecektir. Küçük bir şehirde yaşıyorsanız şehir merkezine yakın, uygun fiyatlı bir ev bulmanız daha olasıdır. Fakat büyük kentlerde, merkezi muhitlerde bulunan konutlar bütçenizi zorlayabilir. Eğer önceliğiniz bütçenizi korumaksa; küçük semtlerdeki düşük kiralı, aparman aidatı olmayan daireleri tercih edebilirsiniz. En büyük beklentiniz ulaşım kolaylığıysa; iş yerinize veya okulunuza yürüme mesafesinde bulunan bir yerden ev kiralayabilirsiniz. Metropollerde trafik sıkıntısı olsa da alternatif ulaşım olanakları işinize yarayabilir. Toplu taşıma araçlarını kullanıyorsanız metro, tramvay ya da otobüs duraklarına yakın daireleri de değerlendirebilirsiniz.

Kış mevsiminin sert geçtiği şehirlerden birinde ikamet edecekseniz, öncelikleriniz arasına ısınmayı da katmalısınız. Doğal gaz hattı bulunan semtlerden ev kiralamak kışın ısınma sorununuzu ortadan kaldırmak açısından mantıklı bir hareket olacaktır. Ayrıca güney yamaçta bulunan daireler de güneş ışığından daha çok yararlanmanızı sağlayacaktır. Benzer şekilde yazların çok sıcak geçtiği şehirlerde de kuzey yamaçtaki ve ara kattaki dairelere yönelmelisiniz.

Evinizde rahatlığı ön planda tutuyorsanız kiralık lüks daireleri inceleyebilirsiniz. Spor salonu, yüzme havuzu, yürüyüş parkuru ve yeşillendirilmiş dinlenme alanı bulunan sitelerden bir daire tutabilirsiniz.

Yaşam Şeklinize Uygun Seçenekleri Değerlendirin

Yalnız yaşıyorsanız işinize ya da okulunuza yakın semtlerdeki kiralık evlere göz atabilirsiniz. Küçük ve kullanışlı stüdyo daireler işinizi görebilir. Aracınız varsa ya da yaşadığınız kentin ulaşım olanakları gelişmişse merkeze uzak semtleri de tercih edebilirsiniz. Öğrenciler ve yalnız yaşayanlar için eğlence merkezlerinin ve temel ihtiyaçların karşılanabileceği market, restoran gibi mekanların bulunduğu muhitlerde oturmak daha avantajlı olacaktır. Fakat şehrin gürültüsünden uzak, daha huzurlu bir evde yaşamak istiyorsanız kırsal yerleşim alanlarına da göz atabilirsiniz.

Ailenizle birlikte yaşıyorsanız çocuklarınızın okuluna, alışveriş merkezlerine ve sağlık kuruluşlarına yakın yerlerden ev kiralamalısınız. Eğer geniş bir aileniz varsa, büyük apartman dairelerine veya çok odalı müstakil evlere yönelebilirsiniz. Aileler için apartman güvenliği de önemlidir. Bu nedenle güvenliği bulunan siteleri ve toplu konutları araştırabilirsiniz. Ailenizle birlikte zaman geçirebileceğiniz sosyal aktivitelere katılabilmek ve alışveriş, yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilmek açısından merkezi bir ev kiralamak daha uygun olacaktır.

Siz de en avantajlı kiralık ev seçeneklerine kolayca ulaşmak için emapark.com ve emapark.az adresini ziyaret edebilirsiniz.

Top