Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Nakliye Firmasına Mutlaka Sormanız Gereken 7 Soru?

Nakliye Firmasına Mutlaka Sormanız Gereken 7 Soru?

Aradığınız evi sonunda buldunuz, sıra taşınmaya geldiğinde ise nakliye firması seçimi üzerinde titizlikle durmanız gereken konulardan biridir. Evden eve taşıma hizmeti sırasında eşyalarınızın zarar görmemesi için nakliye firmasını iyi araştırın ve firmaya aşağıdaki soruları sormayı unutmayın.

1-Şehirler arası taşıma yapıyor musunuz?

Nakliye firması seçerken hangi şehirlerde etkin olarak faaliyet gösterdiklerini dikkate alın. Bazı firmalar sadece şehir içi nakliye hizmeti verirken bazıları ise başka firmalarla ortak çalışabiliyor. Başka bir şehre taşınmak istiyorsanız firmanın o şehirdeki nakliye hizmetlerinin detaylarını sorun.

2-Taşınmada fiyat nasıl belirleniyor?

Nakliye fiyatları genel olarak taşınacağınız adresin uzaklığı ve eşyalarınızın miktarına göre belirleniyor. Firmalar arasında fiyat farkları olabiliyor. Ancak eşyalarınızın güvenliği için ucuz fiyat veren firmaları değil kaliteli taşıma yapan firmaları tercih etmeniz en doğrusudur.

3- Taşınma ne kadar sürer?

Eğer şehir içi taşınacaksanız ve eviniz 2+1 veya 3+1 ise taşınmanızın 8-10 saat sürmesi normaldir. Ancak şehirler arası taşınmalarda sürenin ne kadar olabileceği konusunda detaylı bilgi almayı unutmayın.

4- Nakliyede hangi ambalajlar kullanılıyor?

Eşyalarınızın herhangi bir zarar görmemesi için taşınma sırasında kullanılacak olan malzemelerin kalitesi oldukça önemlidir. Nakliye firmanıza taşınma öncesi askı sistemi, kutulama, özel kağıtlara sarma vb. hizmetlerinin olup olmadığını mutlaka sorun.

5- Eşyalara sigorta yapıyor musunuz?

Nakliye firmanızdan mutlaka taşıma sigortası yapmasını isteyin. Bu sigorta sayesinde olası kazalara karşı eşyalarınız güvence altında olur. Taşınma öncesi sigortanın yapıldığına dair belgeyi firmadan alın ve saklayın.

6-Mobilyaları söküp kuruyor musunuz?

Birçok nakliye firması taşıma hizmetinin yanı sıra montaj konusunda da hizmet veriyor. Dışarıdan marangoz çağırmak yerine nakliye firmasının böyle bir hizmetinin olup olmadığı konusunu sorgulamanızda fayda var.

7-Hangi eşyaları toplamalıyım?

Taşıma hizmeti veren firmaları araştırırken hangi şartları sağladığı konusunu detaylıca inceleyin. Artık firmaların büyük bir çoğunluğu taşımanın tamamını kendileri hallediyor. 5-6 kişilik bir ekiple hizmet veren bu firmalar gardıroplarınızdaki kıyafetlerden mutfak eşyalarınıza kadar her şeyi özel paketleme sistemleri ile kısa bir sürede bitiriyor. Size düşen ise sadece özel eşyalarınızı toplamak. Bu tür firmalar diğer taşıma şirketlerine oranla biraz daha pahalı olsa da taşınmak için vaktiniz kısıtlıysa idealdir.

Nakliye firması seçerken bu konulara özen gösterirseniz hayalinizdeki eve sorunsuz bir şekilde taşınıp yeni evinizin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Top