Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Mutfak Dizaynlarında Fonksiyonel Moda Akımı, Eski Bildiğimiz Yeniler!

Mutfak Dizaynlarında Fonksiyonel Moda Akımı, Eski Bildiğimiz Yeniler!

Biliyorsunuz ki moda akımlarında sıklıkla geçmişe dönmek oldukça yaygın görülen bir şeydir. Neredeyse her sene, geçmişten bir şeyler yeniden moda olur ve hayatımızda oldukça büyük bir yer kaplamaya başlar. Dekorasyon söz konusu olduğunda da aynı şey geçerli diyebiliriz.

Gelgelelim dekorasyonlarda fonksiyonel olarak hep bir ilerleme olduğundan ötürü, geçmişe dönüş bugünle el ele ve dönüşerek gerçekleşir. 2017 yılında da geçmişe dönüş trendleri mutfaklarımızda yerini buluyor. Mutfak dizaynlarında eski ve geleneksel tasarımlar kendini son teknoloji ve modern tasarımlarla bir araya gelerek gösteriyor. İşte mutfak dekorasyonlarının en yeni trendleri: Geçmişten gelen nostaljik dokunuşlar.

Çekmece ve dolap kulpları

Geçtiğimiz on yıl boyunca dolap ve çekmece kulplarında modern ve çoğunlukla da hazır mutfaklarda kullanıldığı için standart modeller yaygınlaştı. Ancak bugün bu örnekte de gördüğümüz gibi eski tip geleneksel kulplar moda. Altın renkli bu kulplar modern mutfaklara da harika bir vintage hava katıyor. Eğer mutfağınızı son trendlere uydurmak istiyorsanız kulpları değiştirmek son derece pratik, ekonomik ve kolay bir işlem olacaktır.

Eski tip geleneksel fırınlar

Modern mutfak dolapları ile yan yana kullanılan eski tip geleneksel fırın modelleri de bu senenin en gözde dekorasyon akımlarından biri. Bu tarz fırın modelleri elbette aslında son teknolojiyle üretiliyorlar ancak tasarım olarak eskilerin neredeyse aynısı! Harika görünüyorlar değil mi?

Mutfak dolapları yerine açık raflar

Üst mutfak dolapları yerine açık raflar kullanmak da özellikle küçük mutfakları daha ferah ve şık bir görünüme kavuşturan nostaljik dokunuşlardan biri.

Sıvasız tuğla duvar görünümü

Tuğla duvarlar yalnızca mutfaklar için tüm yaşam alanları için geri dönüş yapan trendlerden biri! Mutfaklarda da harikalar yarattığı bir gerçek.

Sanat mutfakta!

Geleneksel tarzlı tabloların mutfağı süslemesi de yeni yeni karşımıza çıkan ve önümüzdeki yıllarda da karşılaşacağımız yeni trendlerden biri olacak gibi görünüyor.

Retro musluklar

Son teknoloji gümüş rengi aç kapa musluklara çok alıştık ama aynı zamanda artık biraz da sıkıcı olmaya başladılar değil mi? Eski tip bakır renkli musluk tasarımları yeniden mutfaklarımızda yerini almaya başlıyor, hazır olun!

Cam kapaklı büfeler ve dolaplar

Dolap kapaklarının dolap içlerini göstermediği günler de geride kalmak üzere. Eskiden evlerimizde yerini alan cam kapaklı dolaplar ve büfeler yeniden revaçta!

Masif ahşap yemek masaları

Aslında ahşap hiçbir zaman hayatımızdan çıkmış sayılmaz ama yemek masalarının giderek küçülmesi ile daha çok plastik ya da cam masalar modern evleri süsler olmuştu. Geniş masif ahşap yemek masaları ise plastik yapaylığını hızlıca ortadan kaldıracak!

Mermer geri döndü!

Mermerin o sağlam ve güçlü dokusunu her zaman beğenenler için iyi haber: Geçtiğimiz yıllarda demode sayılan mermer mutfak tezgahları tüm ihtişam ve zarafetleriyle geri dönüyor!

Mutfağınızda bakıra yer açın!

Geri dönen malzemelerden bir diğeri ise uzun zamandır özlediğimiz bakır! Bakır mutfak malzemeleri modern mutfaklarda yerini almaya hazırlanıyor.

Ve retro fayanslar!

Son olarak, eski tip fayanslar da renkleriyle de modelleriyle de bize özlediğimiz aile sıcaklığını geri verecek gibi görünüyor.

Top