Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Mutfak Dekorasyonunda Canlı Renkler

Mutfak Dekorasyonunda Canlı Renkler

Mutfak Dekorasyonunda Canlı Renkler

Mutfak dekorasyonunda yeni bir hava yaratmanın birçok yolu bulunuyor, bunların biri de dekorasyona canlı renkler dahil etmek oluyor. Dekorasyonunuzu canlı renklerle tazelemek için tercih edebileceğiniz yaratıcı yöntemleri sizin için derledik.

Ana Renkler İle Uyum Yaratın

Mutfağınızın dekorasyonuna canlı renkler eklemek istiyorsanız izleyebileceğiniz yöntemlerden biri ana renkleri belirleyip onlarla bir uyum yaratmak olabilir. Mutfağınızda lacivert, uçuk mavi gibi renkler ağırlıktaysa, dekorasyona parlak ve canlı mavi tonları eklemeyi tercih edebilirsiniz. Duvarlarınız uçuk sarı ise turuncu ya da limon sarısı gibi renklerde aksesuarları duvarlarınıza asarak mutfağın genelinde canlı bir hava, hareketli bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Zıtlıkların Uyumundan Faydalanın

Birbirine yakın tonların uyumundan faydalanmak bir seçim olduğu gibi, zıt renkleri bir arada kullanmak da dekorasyonda hoş bir etki yaratabilir. Eğer zıt renkleri bir arada kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken en önemli şey zıt renkleri büyük yüzeylerde değil ayrıntılarda tercih etmek oluyor. Örneğin mutfağınızın bir duvarını maviye bir duvarını turuncuya boyamak yerine, mavi duvarınızın üzerinde turuncu ağırlıklı tablolar, süsler kullanabilirsiniz. Eğer mutfak masanız varsa, masanın örtüsünü ve amerikan servislerini zıt renklerde seçebilirsiniz ya da mutfakta kullandığınız kurulama bezi ve havluları bu renklerde mutfağın ana rengine zıt tonlarda seçebilirsiniz.

Renkli Objeler Kullanın

Mutfağınıza canlı renkleri dahil etmenin en şık ve ekonomik yollarından biri, ufak objeler kullanmak oluyor. Rengarenk kullanışlı ve şık objeler satın alarak mutfağınıza yerleştirebilirsiniz. Sadece süs amaçlı objelerde değil, sık kullandığınız mutfak aletlerinde de renkli tercihler yapabilirsiniz. Rustik görünümlü renkli dökme tencereler, renkli rendeler, meyve kaseleri gibi ayrıntılarla bir servet ödemeden mutfağınıza canlı bir soluk katabilirsiniz. Ailenizle, sevdiklerinizle çektirdiğiniz fotoğrafların renkli baskılarını mutfak duvarınıza asarak da hem canlı hem de renkli bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Mutfak duvarlarınız düz bir renkteyse desenli ve canlı renkli perdeler ile ortama renk katabilirsiniz.

Beyaz Eşyaları Canlı Renklerde Tercih Edin

Mutfağınızda kullandığınız buzdolabı, fırın gibi eşyalar aslında dekorasyonu önemli bir şekilde etkiliyor. Bu eşyalar mutfakta büyük yer kapladıkları için dekorasyonun ana renklerini de belirlemiş oluyorlar. Eğer mutfağınızın enerjik ve canlı bir havasının olmasını istiyorsanız bu aletlerin renkli alternatiflerini tercih edebilirsiniz. Bulaşık makinesi, buzdolabı, fırın gibi büyük eşyaları farklı renklerde tercih edecekseniz, mutfağınızın duvarlarının düz bir renkte olması doğru bir seçim olacaktır. Ekmek kızartma makinesi, kettle gibi küçük ev aletlerini ise birbirlerinden farklı renklerde seçerek canlı bir ortam yaratabilirsiniz.

Top