Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Müstakil Ne Demek?

Müstakil Ne Demek?

Müstakil ev ferahlığı

Bir apartman dairesi olmayan, alt ve üst katlarında komşu olmayan, genellikle mülkiyetinin bir kişiye ait olduğu, içinde bir kişinin veya en fazla bir ailenin yaşadığı bir ya da birkaç katlı evdir. Müstakil evin ferahlığını; her ne kadar geniş olsa da bir apartman dairesi veremez.

Müstakil evde yaşamanın avantajları nelerdir?

Çocuklu aileler için özgür bir yaşama alanıdır. Ailenizle, çocuklarınızla, evcil hayvanlarınızla daha kaliteli bir yaşam sürersiniz. Gürültü sıkıntısı olmayan bu tür evler; gürültü problemi oluşturmaması ve geniş alanlara sahip olması sebebiyle büyük davetler için de kullanılabilir. Arkadaş çevresini evin sıcaklığıyla ve sıkıntı yaşamadan ağırlamak için birebirdir. Otopark sorunu olmaz; her müstakil evin en az bir tane kapalı araba garajı vardır. Bir bahçe olacağı için doğa ile iç içe olmanızı sağlayacaktır. Bahçeye yapılabilecek küçük bir havuz; yaz aylarında her an bir tatil havası yaşama imkânı verebilir. Müstakil evler, komşular ile oluşacak sorunlar açısından apartman dairesi ile kıyaslandığında daha az sıkıntı içerir. Gürültü, bakım giderleri, ısınma gibi sorun olabilecek konular ve alınacak kararlarda müstakil olmanın avantajları yaşanır.

Müstakil evde yaşamanın dezavantajları nelerdir?

Müstakil konutlar genelde şehir merkezine uzakta olurlar. Bu nedenle ulaşım sorun olabilir. Bir, hatta iki özel araç gerekebilir. Müstakil konutun tüm bakım ve onarımı ile bizzat sizin ilgilenmeniz veya yönlendirme yapmanız gerekebilir. Ayrıca apartmanda bir dairede yaşamakla kıyasladığınızda göreceli olarak daha masraflıdır. Müstakil konutunuz bir site içinde değil ise, bahçe bakımından çöp atımına, ekmek alımından temizliğine kadar bizzat sizin ilgilenmeniz söz konusudur. Ayrıca güvenlik, diğer bir sorundur. Bu sayılanlar işletim maliyetidir. İster site içinde olsun ister müstakil olsun apartman dairesine göre çok daha pahalıdır. Müstakil evler genelde en az iki katlıdır. İnsanın ilerleyen yaşlarında birden fazla çok katlı olma durumu sorun yaratmaktadır. Müstakil konutların yapım maliyeti apartman dairesine göre daha pahalı olduğu için satın alma bedeli de yükselmektedir.

Top