Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Muhteşem Mutfak Fikirleri,,

Muhteşem Mutfak Fikirleri,,

Mutfak ve mutfaklar pek çok evde en çok zaman geçirilen ve en yoğun kullanılan odaların başında gelirler. Özellikle kalabalık aileler için bu durum daha geçerlidir. Yoğun kullanım ise mutfağınızın bir süre sonra yıpranmasına ve kapsamlı bir bakım gerektirmesine yol açar.

Çok çeşitli sıvı, nem, kir ve ısıya sürekli olarak maruz kalan mutfakların evinizin diğer bölümlerine kıyasla çok daha iyi ve detaylı bakım istemesi aslında gayet doğaldır. Bu yazımızda sizler için hepsi de farklı yönleriyle öne çıkan birbirinden güzel 11 mutfaktan oluşan bir derleme hazırladık. Sizin de mutfağınızda tadilat zamanı yaklaştıysa bu derlemede mutlaka kendi zevkinize ve mutfağınıza uygun seçenekler bulacaksınız.

1- Parlak renklerin mucizesi

Oldukça küçük bir iç hacimde doğru bir tasarım kullanarak oldukça şık bir mutfak dekorasyonu oluşturulabilir. Bu mutfak buna oldukça iyi bir örnek. Üzerine bir de parlak renkler eklenince bir hayli dikkat çekici bir sonuç elde edildiğini vurgulayalım.

2- Yalın ve etkileyici

Bir şeyi güzel göstermek için alabildiğine süslerseniz genellikle onu olduğundan çok daha çirkin hale getirirsiniz. Aynı şey insanlar için olduğu gibi mekanlar için de geçerlidir. Her türlü dekorasyon biraz sadeliğe, biraz yalınlığa ihtiyaç duyar. Bazılar ise bunu en iyi şekilde yaparlar, bu örnekte olduğu gibi.

3- Yarı açık mutfakta eklektik bir tarz

Bir parçası olduğu salona şık bir barla bağlanan bu yarı açık mutfak, beyazın ağırlıkta olduğu renk paleti ve farklı dönemlere ait unsurları başarıyla birleştiren eklektik tarzıyla dikkatleri üstüne çekiyor.

4- Misafir ağırlamayı sevenler için

Son derece uzun bir mutfak barının başrolde olduğu bu mutfak, yemek pişirirken konuklarıyla sohbet etmek ve pişime ile sunum aşamalarını birleştirmek isteyenler için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor.

5- Dokunduğu her şeyi güzelleştiren ahşap

Yine geniş bir mutfak barının dikkat çektiği bu mutfakta ise dekorasyonu bir görsel şölene dönüştüren ana unsur, mutfak mobilyalarında bolca kullanılan ahşap yüzeyler ve bu dokuların dayanılmaz güzelliği.

6- Sıradışı, salaş ve çarpıcı

Renkleriyle, zeminiyle ve tarzıyla adeta bir Bodrum evinin küçük bir özeti gibi görünen bu salaş mutfak, gerçekten son derece çarpıcı bir dekorasyona sahip. Biraz dağınıklıktan zarar gelmez diyorsanız harika bir seçenek olabilir.

7- Büyük ve gösterişli

Klasik bir tarzın modern donatılarla birleştiği bu son derece geniş mutfak, oldukça gösterişli dekorasyonuyla göz dolduruyor.

8- Benzersiz bir mutfak

Rustik mobilyalardan hoşlanıyorsanız, bu mutfağa kesinlikle bayılacaksınız. Belki de türünün tek örneği denecek kadar özgün tarzıyla bir görsel ziyafet sunan bu mutfakta bir akşam yemeği yemek gerçekten büyük zevk olmalı.

9- Yüksek tavan her yere yakışır

Bugünlerde yüksek tavanlara ancak eski kamu binalarında ya da asırlık tiyatro salonlarında rastlayabiliyoruz maalesef. Ancak elinizin altında bir şekilde değerlendirilecek yüksek tavanlı bir alan varsa, bu mutfak sizin için harika bir başlangıç noktası olabilir.

10- Modern, sade ve en temiz haliyle beyaz bir mutfak

Bir hayli küçük bir alana sığdırılmış modern tarzdaki bu mutfak, günümüz dünyasının ihtiyaçlarını olduğu kadar tarzını ve tasarım anlayışını da oldukça iyi yansıtıyor. Az alanda çok iş başarabilen bu tasarım, temizliği simgeleyen beyaz rengiyle de dikkat çekiyor.

11- Her şeyi değiştiren bir zemin

İster mutfakta, isterse salonda ya da başka bir odada olsun, dekorasyonda her bir unsur ayrı ayrı çok önemlidir. Ve zaman zaman bu unsurlardan biri kolaylıkla baş role geçebilir. Bu mutfakta muhteşem zemin döşemesi baş role geçmiş ve zeminlerin ne kadar önemli olduğunu gayet iyi anlatmayı başarıyor.

Top