Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Mobilyalar Fonksiyonellik ve Karakteristik Bir Estetik Yaratır

Mobilyalar Fonksiyonellik ve Karakteristik Bir Estetik Yaratır

Mobilyalar Fonksiyonellik ve Karakteristik Bir Estetik Yaratır

Evlerimizi dizayn ederken ön planda tutmamız gereken en önemli iki unsur fonksiyonellik ve karakteristik bir estetik yaratacak mobilyalardır kuşkusuz. Bunun sebeplerinden biri de tabii ki içinde rahat edemeyeceğimiz ve gündelik alışkanlıklarımızı kolaylaştırarak hayat kalitemizi arttırmayı başaramayan evlerin hiçbir zaman “yuva” hissi verememesi. Bir diğer sebepse her evde ve her mağazada görmeye alışık olduğumuz sıradan mobilyalarla döşenen evlerin maalesef bir karakter sahibi olmaması ve dolayısıyla “bize ait” hissi vermemesi. Yani fonksiyonellik ve sıra dışı tasarımlı mobilyalar yalnızca evimizin daha güzel görünmesi için değil aynı zamanda evimizi dünyanın en bize ait mekânı yapabilmek için de gerekli dekoratif unsurlar.

Peki evinizde standart mobilya kalıplarının dışına nasıl çıkabilirsiniz? Özel tasarımlı mobilyalar yaptırmanın bütçemizi yormayan yolları var mı? Fonksiyonellik ve estetik bir bütün olabilir mi? İşte birbirinden şık ve ilham verici örneklerle bu ve buna benzer soruların cevapları, bugünkü yazımızın konusu!

Sınırınız hayal gücünüz!

Evinizde sıra dışı mobilyalar yaratmanın birinci koşulu iyi bir tasarımcı ya da marangoz bulmak değil, hayal gücünüzün devreye girmesine izin vermektir! Kalıpların dışına çıkmak hem size, hem evinize, hem de bütçenize çok iyi gelecek! İkinci el dükkânlarında gezinin ve işinize yarayacak malzemeler bulmaya çalışın ve bunu yaparken de algılarınızı hep açık tutun ve yenilikçi tarafınızı konuşturun! Bu örnekte eski valizlerin pırıl pırıl boyanıp belirli tadilat işlemlerinden geçirildikten sonra benzersiz bir komodin fikrine dönüşmesine tanık oluyoruz. İsterseniz bunu kopyalayabilirsiniz tabii, ancak dediğimiz gibi, sınır hayal gücünüz!

Göz alıcı bir karyola

Ahşabın doğal dokusunu evinde görmekten hoşlanan okurlarımızın bu bazalı yatak takımına bayılacağına eminiz. Yatağın altındaki depolama alanının çekmece şeklinde dizayn edilmesi ulaşılabilirlik açısından harika bir fikir! Genellikle yemek masası gibi mobilyalarda görmeye alışık olduğumuz masif ahşabın dokusu ise benzersiz! Eğer iyi bir marangoz tanıyorsanız, standart yatak modelleri yerine böyle bir tasarımın evinize müthiş bir karakter katacağını garanti ediyoruz.

Antre çözümleri

Evlerin girişlerini dizayn etmek bir hayli zordur çünkü hem ayakkabı ve dışarıdan gelince çıkardığımız dış mekân giysilerimizi saklayacak bir depolama alanı, hem de giyinirken ihtiyaç duyacağımız küçük bir oturma alanı, hem de mutlaka bir aynanın antrelerde bulunması şart çünkü giriş koridorlarının fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için bu üç unsur oldukça gerekli. Ancak giriş alanları genellikle dar olduğu için hepsini bir arada yerleştirmek de bir hayli zor oluyor. Bu örnekteki üçü bir arada sistem ise hem sıra dışılığıyla hem de kullanışlı ve alan tasarrufu sağlayan yapısıyla göz dolduruyor.

Sandıktan orta sehpa

Dediğimiz gibi sıra dışı ve fonksiyonel mobilyaları standart mağaza ürünlerinde aramayın ve kendi yenilikçiliğinizi konuşturun! Mesela orta sehpa yerine büyük bir sandık! Hem koca bir depolama alanı, hem de eşsiz bir görünüm!

Konsol vitrinlere yeni bir bakış

Çoğumuzun salon ve oturma odalarında mutlaka konsol vitrin adı verilen, camlı dolap ve raflardan oluşan bir depolama alanı ünitesi bulunuyordur mutlaka. Bu tarz konsollar hem salonlardaki dağınıklığı engeller hem de oturma alanlarına hareketlilik ve estetik katar. Ancak konsol denilince aklımıza hep aynı modeller geliyor ve bu modeller de genellikle yalnızca depolama işlevine yoğunlaşıyor. Oysa bu örnekteki gibi küçük bir hareketle çalışma masası fonksiyonunu da yerine getirebilen bir mobilya oturma odanızı aynı zamanda çalışma odası yapmaya tek başına yetecektir.

Küçük aksesuarlar

Söz konusu dekorasyon ve fonksiyonellik olduğunda küçük ayrıntıların hayat kurtardığını biliyoruz! Bazı minik aksesuarlar da evinize eşsiz bir karakter katabilir. Örneğin bunun gibi bir bisiklet askılığı ile hem bisikletinizi duvara asarak yer kaplamasını engellerseniz hem de onu bir duvar dekorasyonu aracı olarak kullanabilirsiniz!

Mobilyalar Fonksiyonellik ve Karakteristik Bir Estetik Yaratır

Top