Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Kurumsal Kiracılık Dükkan İçin İyi Bir Tercih Mi?

Kurumsal Kiracılık Dükkan İçin İyi Bir Tercih Mi?

Kurumsal Kiracılık!

Dükkanlara yapılan yatırımların kısa sürede geri dönüş sağlayabilmesi için iyi bir kiracı bulunması gerekir. Bu kiracı ya bağımsız bir yerel esnaf ya da kurumsal bir markanın temsilciliği olabilir. Peki kurumsal kiracılık dükkan kiralamak için iyi bir tercih midir? Getirileri ve götürüleri diğer kiracılara göre nedir? Kurumsal bir firma ile çalışmak ile kurumsal olmayan bir şirket veya kişi ile çalışmanın arasındaki farklar nelerdir?

Dükkan Kiralamada Kurumsal Kiracının Getirileri Nelerdir?

Kurumsal kiracılık dükkan kiralama yatırımınız için getirisi en yüksek seçenekler arasında yer alır. Bu getirilerin elbette bölge, il ve ilçe bazında değişiklik gösterebileceğini de unutmamak gerekir. Özellikle büyük kentlerde yaygınlaşan ve adını duyuran kurumsal marka ve firmalar ile çalışmak; düzenli kira alma ve yeterli iletişim kanallarının sağlanması bakımından dükkan sahibine büyük kolaylık sağlar. Sahibi olduğunuz iş yerini kurumsal bir kiracıya vererek çok daha profesyonel bir tavır ile karşılaşma imkanına sahip olursunuz. Kurumsal düzeyde hizmet veren ve belli bir politika ile çalışma prensibine sahip olan kiracı ile pek çok konuda anlaşmaya varmak çok daha kolay ve sağlıklı olabilir. Kurumsal kiracı bulmanın getirilerinden en belirgin olanı ise kuşkusuz ki iletişim kanallarının profesyonel ve kolay ulaşılabilir olmasıdır.

Dükkan Kiralamada Kurumsal Kiracının Götürüleri Nelerdir?

Yaygınlaşan zincir mağazacılık anlayışı, büyük küçük pek çok il ve ilçeye kurumsal markaların girmesi imkanını sağlamıştır. Bu da mülk sahiplerinin kurumsal kiracılık dükkan verme oranını arttırmıştır. Pek çok mal sahibi kiracı seçerken öncelikli olarak düzenli ödeme alma koşulunu göz önünde bulundurmaktadır. Bu nedenle kurumsal bir müşteri ile çalışmak çoğunluk için öncelikli tercih haline gelmektedir. Ancak kurumsal bir marka, kurumsal bir firma veya şirket grubu ile kira anlaşması yapmak da incelik isteyen bir iş haline dönüşebilir. Özellikle bayilik şeklinde çalışmakta olan kurumlar için kullanılan mekan ve iş yerlerinin belirli özellikleri son derece ince bir şekilde belirlenmektedir. Bu nedenle dükkan sahibi anlaşmaya varabilmek için mülkünde birtakım değişiklikler yapmak zorunda kalabilir. Bu durumda mal sahibi kurumsal kiracıdan kazancı ile masrafları arasında bir denge kurma yoluna gidebilir.

Kurumsal İle Kurumsal Olmayan Kiracı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kurumsal kiracılık dükkan sahipleri için oldukça avantajlı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Daha sistematik bir çalışma biçimine sahip olan bu firmalar sayesinde mal sahibi olarak düzenli bir biçimde ödemelerinizi alma şansına sahip olabilirsiniz. Kurumsal olmayan kiracılar ise bir noktaya kadar güvenilirlik konusunda şüphe uyandırabilirler. Ancak bire bir iletişimde olma ve kiracıya kolayca ulaşabilme noktalarında daha avantajlı olabilirler.mornot.com

Top