Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Küçük Yatak Odaları Dekorasyonları

Küçük Yatak Odaları Dekorasyonları

Küçük Yatak Odaları Dekorasyonları

Söz konusu yatak odaları olunca, farklı dekorasyonları ile karşılaşmak da bir hayli zorlaşıyor değil mi? Ne de olsa yatak odaları oldukça belirli bir işleve sahip olan yaşam alanları ve doğası gereği belirli mobilyaları içinde barındırmak zorunda oluyor. Hele ki küçük bir odadan bahsediyorsak, bırakın farklı estetik dekorasyon unsurları üretmeyi, giysi dolabı, yatak başı ünitesi ve yatağı sığdırmak bile zorlu bir görev haline gelebiliyor. Dolayısıyla küçük bir yatak odanız varsa ve onu kendi zevkinize hitap eden bir stille, karakteristik özellikleri vurgulayarak ve sıra dışı bir şekilde dizayn etmek istiyorsanız biraz fikir desteğine ihtiyacınız olabilir.

Usta iç mimar ve dekoratörler tarafından uygulanan farklı ve şık fikirler ve küçük alanlar için büyük çözümler her zaman ilham verir ve işe yarar. İşte küçük bir alana sığmak zorunda kalan yatak odalarını çarpıcı ve sofistike bir dekorasyonla dizayn etmenin sırlarını ortaya koyan farklı çözüm ve önerilerle dolu dekorasyon örnekleri! Siz en çok hangisini beğeneceksiniz bakalım…

İç açıcı bir manzara

Bu çarpıcı ve muhteşem bir doğa manzarasına sahip olan yatak odası oldukça küçük bir alana yayılmış olmasına rağmen sonsuz bir ferahlık hissi veriyor değil mi? Bunun birkaç nedeni var. Birincisi ve en önemlisi, dışarıdaki uçsuz bucaksız yeşil manzaranın odanın dekorasyonuna katkıda bulunacak kadar verimli kullanılıyor olması. Yani eğer yatak odanız bakınca içinizi açan bir manzaraya bakıyorsa bu manzarayı olabildiğince iyi değerlendirmek için gerekirse pencerelerinizi genişletmelisiniz.

Odayı bu kadar ferah ve sempatik kılan bir diğer özellik ise tabii ki renkli ve neşeli dokunuşlar yapan tekstil ürünleri ve mobilya kalabalığı yaratmayan bir sadelik anlayışı.

İskandinav yalınlığı ve zarafeti

Kışın doğadaki en güzel yansıması olan karın bembeyaz dokusunu dekorasyonlara yansıtan İskandinav stili özellikle küçük metrekarelere sahip yaşam alanları için en ideal seçeneklerin başında geliyor. Beyazın ve sade ama şık mobilya tasarımlarının ön planda olduğu bu stil, özellikle dinlendirici ve huzurlu yapısıyla yatak odalarına uygulandığında harikalar yaratıyor. Tıpkı beyaz küpün içindeymişsiniz gibi hissettiren bu odada olduğu gibi.

Yer tasarrufu sağlayan yaratıcı tasarımlar

Mobilyalarınızı seçerken ezberlenmiş kalıpların dışına çıkın ve odanızı daha ferah ve kullanışlı hale getirebilecek çözümler arayarak yenilikler düşünün! Örneğin bu yatak odasında olduğu gibi yatağınızın iki yanına iki komodin yerleştirmek için yeterli alanınız yoksa iki dar raf ile komodin kavramına ve ihtiyacına yeni bir boyut kazandırabilirsiniz.

Kat çıkan yataklar!

Dediğimiz gibi yenilikçi bir bakış açısı her şeyi değiştirir ve hem fonksiyonel hem de göz alıcı odalar ortaya çıkarır. Eğer basık tavanlı olmayan ancak dar bir yatak odanız varsa bu örnekteki gibi yatağı yükseltip altta kalan bölgeyi depolama alanına dönüştürebilirsiniz. Aslında kendi odanıza göre kendinizin de kolaylıkla tasarlayabileceği basit ama oldukça kullanışlı bir alan çözümü.

Sıcak renklerle derinlik yaratmak

Yatak odanızda hareketli ve yenileyici bir atmosfer yaratmak istiyorsanız sıcak renkleri kullanabilirsiniz. Ancak tabii ki bu tarz renk tonları aşırıya kaçıldığında ve yanlış kullanıldığında alanı olduğundan daha dar ve kalabalık da gösterebilir. İşte bunun için uzman dekoratörlerin çözümlerinden biri de yatak odasının tercihen yatak başında yer alan tek bir duvarını sıcak bir renkle boyamak. Geri kalan alanlarda nötr ve açık renk tonları ferahlık etkisini sürdürürken bu duvar odada hareket ve aynı zamanda da derinlik yaratıyor.

Yatak başı giysi dolapları

Geçen yıl en çok tercih edilen yatak odası modellerinin başında yeni trend olan yatak başı ünitesine entegre olan giysi dolaplı tasarımlar geliyor. Giysi dolabına inanılmaz bir yer tasarrufu sağlayan bu kullanışlı fikir yalnızca küçük yatak odaları için şık bir çözüm değil, aynı zamanda görüntüsüyle de göz dolduran estetik bir yenilik olarak da öne çıkıyor.

Aynalı sürgülü kapılar

Aynalar her zaman küçük ve dar alanları geniş gösterir. Sürgülü kapılar da kapak açılma kapanma mesafesini yok ettiğinden küçük odaların olmazsa olmazlarında. Aynalı ve sürgülü kapaklı giysi dolapları küçük yatak odaları için ideal.

Şık ve kullanışlı

Küçük bir yatak odasına sahip olmak demek bazı mobilyalardan illaki vazgeçmeniz anlamına gelmiyor tabii. Yalnızca kullanışlı uyarlamalar yapmanız gerekiyor. Mesela ayak ucu pufu yerine şık bir sandıkla hem depolama alanı yaratmış hem de sıra dışı bir estetik ortaya çıkarmış oluyorsunuz.

Top