Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Küçük Mutfaklarda Mutfak Düzeni

Küçük Mutfaklarda Mutfak Düzeni

Küçük Mutfaklarda Mutfak Düzeni

Mutfakta rahat hareket etmek, eşyaların kolay ulaşılabilir ve yerli yerinde olması önemli. Bunun için kocaman, boydan boya döşenmiş dolaplarla ve çekmecelerle dolu bir mutfağa ihtiyacınız yok. Küçük mutfaklar için mutfak düzeni sağlama yöntemleri ile mutfağınızın kullanışlı ve dekoratif bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Mutfağınızı düzenlerken çekmece düzenleyiciler, portatif dolaplar, perde askılıkları ve panolardan yardım alabilir, küçük ortamınızı son derece kullanışlı bir alana çevirebilirsiniz.

Tekerlekli servis arabalarından yararlanın

Dolap sıkıntısı çeken mutfaklarda fazlasıyla işe yaracak ürünler olan raflı servis arabalarını genelde soğanlık/patateslik olarak kullanıyoruz. Mutfağınızda yeterli dolabınız yoksa bu tür ürünlerden birkaç tane edinebilirsiniz. Konservelerinizi, baharatlarınızı, bakliyatlarınızı birine, temizlik malzemelerinizi, mutfak örtülerinizi, kısaca elinizin altında olmasını istediğiniz tüm ürünleri diğer arabaya yerleştirebilirsiniz. Portatif olmaları sayesinde dilediğiniz zaman bu arabaların yerlerini değiştirmeniz mümkün olacaktır.

Çekmece düzenleyiciler ve ek raflar kullanın

Çekmece içini düzenlemek, tahmin ettiğinizden çok daha fazla saklama alanına sahip olmanızı sağlayacaktır. Çekmece içlerini düzenlemek için alanın ölçülerine uygun saklama kutularından yararlanabilir, uygun malzemelerle bu alanları bölerek eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. Böylelikle derin çekmeceleri kiler gibi kullanabilirsiniz.

Ayaklı raflar da ekstra kullanım alanı yaratacak malzemeler arasında yer alıyor. Mutfak tezgâhınızın üzerinde, dolaplarınızda bu raflardan faydalanarak daha çok yere sahip olabilirsiniz.

Duvarları es geçmeyin

Eşyalarınız için mutfağınızda yeterli alanınız yoksa uygun bir duvarı değerlendirmeniz işinizi epey kolaylaştıracaktır. Duvarlardan faydalanmak denince aklınıza sadece tavalarınızı duvara asmak gelmesin. Bunun için iki farklı kullanım şeklini tercih edebilirsiniz. Bunlardan birincisi; yapı marketlerden edinebileceğiniz delikli duvar panoları. Bu panolara yerleştirebileceğiniz eşyalarda kısıtlama yok. Kesme tahtalarınızı, bıçak setinizi, tavalarınızı ve cezvelerinizi panoya yerleştirebilirsiniz.

Duvarlarınızı değerlendirebileceğiniz ikinci yöntem ise perde çubukları. Perde çubuklarını duvarınıza monte ederek hem kullanışlı, hem de şık bir alan oluşturabilirsiniz. Mutfak önlüklerinizi, sergilemekten hoşlandığınız değerli mutfak eşyalarınızı ve dilediğiniz diğer malzemelerinizi bu çubuklara asabilirsiniz.

Mutfak adasına şans verin

Bir mutfak adasına sahip olmak için geniş bir mutfağınızın olması gerekmiyor. Artık her büyüklükteki mutfak için kullanışlı mutfak adaları üretiliyor. Mutfağınızın ölçülerine uygun, tekerlekli bir ada, mutfak düzeni sağlama konusunda faydalı bir seçim olabilir. Mutfak adaları yüzeyleriyle hem mutfak tezgâhına ek bir alan yaratıyor, hem de çekmece ve raflarıyla ekstra depolama alanına olanak tanıyor. Hareketli mutfak adalarının bir diğer avantajı ise taşınma sırasında zorluk çıkarmamaları. Mutfak adalarını açık mutfaklarda da tercih edebilirsiniz.

Küçük Mutfaklarda Mutfak Düzeni

Top