Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Küçük Mutfağınızı Daha Kullanışlı Hale Getirebilirsiniz!

Küçük Mutfağınızı Daha Kullanışlı Hale Getirebilirsiniz!

Eğer küçük bir mutfağınız varsa birkaç küçük ipucundan faydalanarak mutfağınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Mutfak, evin en çok kullanılan bölümlerinden biridir. Dar mutfaklarda çalışmak ve mutfak gereçleri için düzenli bir depolama alanı oluşturmak zor olabilir.

Pratik yöntemlerle hem daha geniş bir depolama alanı oluşturabilir, hem de mutfağınızın hep düzenli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Mevcut Dolapları En İyi Şekilde Kullanın

Mutfağınızın daima derli toplu durması, çalışmak için daha geniş bir alana kavuşmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle mutfağınızdaki depolama alanlarını en verimli şekilde kullanmalısınız. Örneğin su ısıtıcı, kahve makinesi, mutfak robotu gibi çok yer kaplayan eşyaları tezgahın üzerine koymak yerine dolaplarda tutabilirsiniz. Eşyalarınızı mutfak dolaplarına yerleştirirken sık kullandıklarınızı daha ulaşılabilir raflara, ender kullandığınız büyük gereçleri ise üst raflara kaldırarak işe başlayabilirsiniz. Dolaplarınızın yanında kullanışsız, boş bölümler varsa buralara sürgülü raflar yaptırarak tencere, tava gibi eşyalar için ekstra depolama alanı oluşturabilirsiniz. Büyük ve geniş dolap bölmelerine dolap içi organizerler yerleştirerek burada küçük malzemeleri kolaylıkla saklayabilirsiniz.

Duvarlarınızı Depolama Alanı Olarak Değerlendirin

Dolaplarınız mutfak gereçleri için yeterli gelmiyorsa duvarlarınızdan yararlanabilirsiniz. Duvarlara ahşap raflar asarak baharatlık, fincan takımı gibi küçük eşyaları bu raflarda saklayabilirsiniz. Kepçe, spatula, tel çırpıcı gibi kaşıklığa sığmayan gereçler için duvar askıları kullanabilirsiniz. Sık kullandığınız tencere ve tavalarınızı ocağın üstüne monte edeceğiniz bir askıya asabilirsiniz.

Portatif Mutfak Mobilyalarıyla İşlevsel Kullanım Sağlayın

Mutfağınızda yemek masasını sığdıracak yeriniz yoksa hantal masa-sandalye takımları yerine katlanabilir, duvara monte edilebilir masalar kullanabilirsiniz. Ada tezgahınız varsa mutfak masası yerine bu tezgahtan da yararlanabilirsiniz. Tezgah içine gizlenebilen masalar küçük aileler için son derece kullanışlıdır. Bu masalarla birlikte çok yer kaplayan sandalyeler yerine kolay taşınabilen şık tabureler alabilirsiniz. Daha kullanışlı mutfaklar oluşturmak için dolap kapaklarından kurtulmak da akıllıca bir yöntem olacaktır. Çekmeceli veya kapağı dışa açılan dolaplar yerine sürgülü dolapları tercih edebilirsiniz.

Ortamı Ferah Gösterecek Dekorasyon Püf Noktalarından Yararlanın

Küçük mutfakları olduğundan daha geniş ve ferah göstermek için dekorasyonda açık renkler kullanmalısınız. Duvarları beyaz, açık mavi veya pembe tonlarında boyayabilir, mutfak dolaplarınızı açık renkli, cam detaylı ve küçük parçalı modellerle değiştirebilirsiniz. İç mekanları ferah göstermenin bir diğer yolu da iyi aydınlatmaktır. Avize ve sarkıt şeklindeki aydınlatmalar yerine led tavan aydınlatmalarını tercih ederek daha aydınlık bir ortam oluşturabilirsiniz. Küçük parçalı aksesuarlar ve kalabalık dekorlar mutfağınızı sıkışık gösterecektir. Bunlar yerine vazo, yapay çiçek, tablo, duvar saati gibi tek parça aksesuarlar kullanarak mutfağınızı daha sade bir hale getirebilirsiniz.

Top