Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Küçük Evler Nasıl Dekorasyon Edilmeli

Küçük Evler Nasıl Dekorasyon Edilmeli

Küçük Evler Nasıl Dekorasyon Edilmeli

Küçük Evler, Düzenli Mekanlar!

Küçük, şirin bir evde huzurlu, sakin bir yaşam sürme hayaliniz varsa bu hayali gerçekten yaşayabilmenin yolu, kesinlikle düzenli bir mekân yaratmaktan geçiyor. Dağınıklığın içinde huzurlu hisseden birisi değilseniz, ayağınıza takılan eşyalar mutlaka sinirinizi bozacaktır. Duvarlara ustalıkla gizlenmiş kullanışlı dolaplar, sağda solda gezen eşya kâbusunu ortadan kaldıracaktır.

Minimalist Dekor

Küçük bir evi ferah, rahatlatıcı ve davetkâr kılmanın belki de en güzel yolu, minimalist bir formda dekore etmektir. Söz gelimi, 96 metrekarelik evinizi olabilecek en şık, en kullanışlı, en düzenli şekilde dekore etmek istiyorsanız, ilk yapacağınız şey evinizde en çok ihtiyaç duyabileceğiniz mobilyaları belirlemektir. Bunu belirledikten sonra doğal malzemeden üretilmiş, olabildiğince fonksiyonel tasarlanmış, sade mobilyalarınızı satın alabilir ya da yaptırabilirsiniz.

Evinizde kullanacağınız dolapları, duvarlarınızın ölçülerine göre, işlevsel bir biçimde yaptırmanız hem yerden tasarruf etmenizi hem de evinizin daha düzenli ve sakin görünmesini sağlayacaktır. Açılır kapanır, birden fazla işlevi olan, mümkün olduğunca duvarda gizlenebilen dolap formları sayesinde evinizde yer kaplayan mobilya sayısı azalacağından kullanabileceğiniz alan artacaktır. Kullanışlı olmayan, gösterişli mobilyalar yerine doğal malzemeden üretilmiş,sade, modern tasarımlar küçük mekânlarda daha sakin ve dinlendirici bir his yaratacaktır. Aydınlatma ve aksesuar seçimleriniz de buna göre olmalıdır. Renk seçiminde yumuşak, açık tonlar mekânın daha ferah ve geniş görünmesini sağlayacaktır.

Klasik Minimalizm

Küçük bir eviniz var diye tamamen düz çizgilere sahip, renksiz bir dekorasyona mecburmuşsunuz gibi hissetmenize de gerek yok elbette. Ancak çok oymalı, şatafatlı, iri klasik mobilyalardan da kaçınmalısınız. Bu tarz mobilyalar sizi aydınlatma, perde, halı gibi tamamlayıcı unsurlarda da çok yer kaplayan, gösterişli tercihlere zorlayacaktır. Göz yormayan, az renkli, nispeten daha sade ve klasik seçimler yapabilirsiniz. Halı, perde renkleri mobilya renkleriyle uyumlu ve açık tonlarda olmalıdır. Yerden yüksek mobilyalar da genişlik hissini veren bir etkiye sahiplerdir.

Gömme Dolaplar

Mutfak, banyo, yatak odasında sahip olduğunuz duvarları, en iyi şekilde değerlendirerek, köşelerden de faydalanarak, eşyalarınızı düzenli tutmanızı sağlayan kullanışlı dolap ve raflarla dekore edebilirsiniz ama ihtiyacınız olmayan dolap fazlalığından da kaçınmalısınız. 96 metrekarelik bir evi olduğundan çok daha geniş, ferah bir atmosfere kavuşturmak için duvarlara gizlenmiş gömme dolaplar en iyi yardımcılardır. Tüm kişisel eşyalarınızı, mutfak eşyalarınızı, aksesuarlarınızı gözlerden gizleyerek derli toplu bir ortam yaratmanızı sağlarlar. Ayrıca raflardan faydalanarak kitaplarınızı ya da aksesuarlarınızı şık bir şekilde dekorasyona dahil edebilirsiniz.

Eviniz küçük olsa da, doğru bir dekorasyonla kullanışlı, huzurlu, ferah, dostlarınız için çekici ve zevkinize uygun bir ortam yaratmak hiç de zor değildir; böyle bir evde yaşadığınızda farkına ve keyfine varacağınız bir diğer gerçek de, sakinlik ve kolay temizlenebilirliğin sağlayacağı avantajlardır.

Küçük Evler Nasıl Dekorasyon Edilmeli

Top