Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Küçük Ev Almanın Paha Biçilemez 6 Faydası!

Küçük Ev Almanın Paha Biçilemez 6 Faydası!

Küçük Ev Almanın Faydaları!

Nüfus yoğunluğunun artması, özellikle de büyük kentlerde konut sıkıntısını gündeme getiriyor. Bu nedenle yeni konut projelerinde evlerin yüz ölçümü küçük tutuluyor. Kullanıcılar tarafından dezavantajlıymış gibi görünen küçük evler, aslında doğru bir yerleşim planı oluşturulduğunda son derece kullanışlı ve cazip olabiliyor.

Daha düşük maliyetle ev sahibi olabilirsiniz

Küçük ev almanın faydaları arasında en göze çarpan faktör, hiç şüphesiz küçük evlerin çok daha düşük fiyatlardan satılması oluyor. Aynı mimari ve çevresel özelliklere sahip evlerde; tek bir oda, konut fiyatı üzerinde ortalama 50.000 TL gibi bir fiyat artışına yol açıyor. Bu nedenle küçük evler tercih edilerek daha az bir bütçeyle ev sahibi olmak mümkün oluyor.

Evin iç onarım, yenileme ve tadilat masraflarından tasarruf edersiniz

Evi satın aldıktan sonra yaptırılan tadilatlar, badana, zemin döşeme, kartonpiyer gibi iç dekorasyon çalışmaları ciddi bir gider kapısı olarak görülüyor. Bu masraflar evin büyüklüğüyle orantılı şekilde artış gösteriyor. Oysa küçük evlerde çok daha az masrafla bu tür çalışmalar yaptırılabiliyor.

Evinizi çok daha kolay dekore edersiniz

Evler büyüdükçe, satın alınan mobilyalar ve aksesuarlar da büyüyüp çeşitleniyor. Büyük evlerde boş alanları doldurmak için ihtiyaç olmasa bile yeni eşyalar satın alınıyor. Bu durum hem bütçeleri zorluyor, hem de evin kalabalıklaşmasına yol açıyor. Fakat küçük evlerde ihtiyaç odaklı yapılan dekorasyon, evin daha sade ve kullanışlı bir hale gelmesini sağlıyor. Küçük evlerde yaşayanlar, evlerinin minimal tarzını koruyarak gereksiz eşya almaktan kaçınıyor.

Temizliğe ayırdığınız zaman azalır

Küçük evde oturmanın en büyük avantajlarından biri de ev temizliğinin kolaylaşması oluyor. Küçük evlerde tüm odalar, birkaç saat içerisinde temizlenebiliyor. Küçük evlerde eşya kalabalığı az olduğundan kısa sürede verimli ve kalıcı bir temizlik yapmak mümkün oluyor.

Eviniz çok daha iyi ısınır

Kış aylarında büyük evlerin en büyük sıkıntısı ısınma problemi olarak görülüyor. Isınma yöntemi ne olursa olsun, büyük alanları ısıtmak küçük alanlara göre çok daha zor oluyor. Buna karşın küçük evlerde tüm odaları eşit bir şekilde, üstelik çok daha düşük bir maliyetle ısıtmak mümkün oluyor. Benzer şekilde sıcak yaz aylarında kullanılan klimalar, küçük evleri daha kısa sürede serinletiyor.

Daha az fatura ödersiniz

Küçük evlerde ısınmanın, aydınlatmanın ve temizliğin çok daha kolay olması; faturalara da olumlu bir şekilde yansıyor. Başta doğal gaz veya diğer yakıt giderleri olmak üzere küçük evlerde elektrik ve su faturaları, büyük evlere oranla daha düşük oluyor.

Siz de hayalinizdeki evi bulmak için www.emapark.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Top